PODWYŻKA CEN ZA WYWÓZ ŚMIECI OD 1 CZERWCA DLA MIESZKAŃCÓW MIAST I GMIN NALEŻĄCYCH DO ZWIĄZKU „CZYSTE ŚRODOWISKO”

Od kilku dni w mediach lokalnych naszego regionu głośno jest o planowanej przez Związek Gmin Regionu Ostródzko-Iławskiego „Czyste Środowisko” podwyżce cen za śmieci.

Dziś w piątek 31 stycznia Zgromadzenie Związku Gmin Regionu Ostródzko-Iławskiego „Czyste Środowisko” uchwaliło nowe, dużo wyższe stawki opłat właśnie za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Zaczną one obowiązywać od 1 czerwca tego roku.

I tak rodziny segregujące śmieci zapłacą 22 zł od osoby za miesiąc (podwyżka o 100 %), a rodziny nie segregujące śmieci zapłacą 44 złote od osoby za miesiąc. Nowe stawki zostały uchwalone przez 23 delegatów związku, 11 było przeciw, a 2 wstrzymało się od głosu. Przeciwni byli m. in. delegaci Miasta Ostródy. Byli to: burmistrz Zbigniew Michalak oraz radni Jarosław Borzuchowski, Adrian Godlewski i Mirosław Godlewski.

Najgorzej będą mieli mieszkańcy bloków, budynków wielorodzinnych i wspólnot mieszkaniowych. Dlaczego? Od tego roku bowiem nałożono na zarządców nieruchomości ustawowy związek dopilnowania segregacji śmieci. Co to oznacza w praktyce? Może okazać się, że w jednym bloku tylko jedna rodzina nie będzie segregować śmieci, a i tak wszyscy pozostali mieszkańcy będą musieli z tego powodu zapłacić wyższą stawkę.

Do Związku „Czyste Środowisko” należy 19 gmin: Miasto Ostróda, Gmina Wiejska Ostróda, Gmina Łukta, Gmina Grunwald, Gmina Dąbrówno, Gmina Jonkowo, Gmina Małdyty, Gmina Lubawa, Miasto Iława, Gmina Wiejska Iława, Gmina Kurzętnik, Gmina Godkowo, Miasto Nowe Miasto Lubawskie, Gmina Wiejska Nowe Miasto Lubawskie, Miasto i Gmina Olsztynek, Miasto i Gmina Miłomłyn, Miasto i Gmina Miłakowo, Miasto i Gmina Morąg, Miasto i Gmina Zalewo.

Źródło: Miasto Ostróda, Nasz Głos Ostróda

Post Author: Marzena Matuszka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *