OBCHODY 30-STU LAT WOLNOŚCI W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 6 IM. KORNELA MAKUSZYŃSKIEGO

4 czerwca społeczność szkolna „Kornelówki” spotkała się na apelu upamiętniającym 30 lat wolności.

W nastrój zadumy wprowadziła wszystkich pieśń „Mury” barda Solidarności Jacka Kaczmarskiego oraz przybliżenie wydarzeń historycznych związanych z obradami okrągłego stołu i pierwszymi, częściowo wolnymi wyborami parlamentarnymi. Wygłosił je uczeń Michał Lendzion, który kończąc powiedział ważne słowa skierowane do swoich rówieśników:

”Jaka będzie Polska teraz i w przyszłości zależy od nas, od naszej postawy i poczucia odpowiedzialności- WOLNĄ Polskę budujemy wspólnie!”

Młodzież wysłuchała także wiersza „O wolności słów kilka” w interpretacji ucznia – Mariusza Rochowicza.

Podczas apelu nie zabrakło wzruszających pieśni patriotycznych w wykonaniu zespołu wokalnego ”Wesoła gromadka” oraz laureatek Miejskiego Konkursu Pieśni Patriotycznej: Weroniki Klimeckiej, Mai Orlikowskiej i Weroniki Gajowniczek.

Na koniec Pani Dyrektor Anna Dudzin powiedziała kilka ważnych słów o wolności – jak powinniśmy rozumieć wolność i jak z niej mądrze korzystać, nie ograniczając jej innym.

Klasa ósma włączyła się do obchodów przygotowując projekt edukacyjny z historii: ”Droga do demokracji, droga do wolności”. Tę cenną lekcję o wolności uczniowie zapamiętają na długo.

Zespół organizacyjny: Agata Pyszyńska ,Małgorzata Brzeska, Ewa Raczyńska i Dariusz Popławski.

Post Author: redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *