OBCHODY 100. ROCZNICY URODZIN JANA PAWŁA II W OSTRÓDZIE

Jutro 18 maja obchodzimy 100. rocznicę urodzin Papieża Polaka Jana Pawła II. Z tej okazji w Ostródzie odbędą się nietypowe obchody, które rozpoczęły się już dziś 17 maja uroczystą Mszą Św. w kościele p.w. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Ostródzie.

Po mszy władze Ostródy złożyły kwiaty pod pomnikiem Jana Pawła II.

Jutro 18 maja na ulicy Jana Pawła II przechodnie, mieszkańcy i wszyscy zainteresowani co godzinę usłyszą Dżingiel Okolicznościowy, Barkę z dedykacją specjalną Kapeli Hora i wybrane fragmenty Homilii Jana Pawła II-ego.

Dzięki temu wszyscy razem będziemy mogli oddać się refleksji wspominając sylwetkę Papieża Polaka.

Od 18 maja również z okazji 100. Rocznicy Urodzin Jana Pawła II w Galerii Sztuki w Zamku będzie można obejrzeć wystawę numizmatów, medali, znaczków i innych pamiątek, poświęconych Papieżowi Polakowi z kolekcji Michała Majkowskiego. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem Galerii przed odwiedzeniem wystawy.

Szkoła Podstawowa nr 3 w Ostródzie, której patronem jest Jan Paweł II również przygotowała obchody ku jego czci. Relacje będą udostępniane jutro (18.05) na Fanpagu szkoły. Podajemy link: Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Jana Pawła II w Ostródzie .

Organizatorem inicjatyw jest Centrum Kultury w Ostródzie, a Patronat Honorowy nad wszystkimi działaniami, objął Burmistrz Miasta Zbigniew Michalak.

Źródło: Miasto Ostróda, Centrum Kultury w Ostródzie

 

 

Post Author: Marzena Matuszka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *