POWRÓT OBOSTRZEŃ W WARMIŃSKO-MAZURSKIM – NAUKA ZDALNA DLA KLAS I-III, ZAMKNIĘCIE KIN, TEATRÓW, BASENÓW…

Dziś w środę 24 lutego na konferencji Minister Zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział nowe obostrzenia, a właściwie powrót do obostrzeń w związku z 3 falą epidemii COVID-19. Niestety mamy kiepskie informacje dla mieszkańców naszego regionu. Nowe obostrzenia dotyczą niestety naszego województwa. I tylko naszego!

Dodał, że najwięcej zakażeń odnotowuje się w województwach: Warmińsko-Mazurskim, Kujawskim i Kujawsko-Pomorskim. Przy czym na czele tej listy stoi nasze województwo. W przeliczeniu na 100 tys. mieszkańców wskaźnik dziennych zakażeń jest ponaddwukrotnie wyższy niż średnia w kraju. Ponadto po badaniach Sanepidu stwierdzono w naszym województwie wirusa w wersji mutacji brytyjskiej. Na 24 przypadki sprawdzone pod tym kątem potwierdzono go u 16 osób.

To oraz według ministerstwa wysoka absencja uczniów w szkołach spowodowana zachorowaniami na COVID-19 sprawiła, że zapowiedziano powrót obostrzeń w Warmińsko-Mazurskim od soboty 27 lutego. Nauka zdalna ma wejść od poniedziałku.

To oznacza, że w naszym województwie wróci nauka zdalna w klasach 1-3. Ma także nastąpić zamknięcie galerii, kin, teatrów, muzeów, kortów, basenów i hoteli.

Reszta Polski pozostaje przy obecnie obowiązujących zasadach. Jak poinformowano, nowe obostrzenia w naszym województwie wprowadzone zostają na najbliższe 2 tygodnie. Nie wykluczono jednak, jeśli zmniejszać się będą wskaźniki zakażeń, szybszego powrotu dzieci klas 1-3 do szkół.

Ponadto w zawiązku z trudną sytuacją na Słowacji i w Czechach zostanie wprowadzony obowiązek kwarantanny dla osób przekraczających południową granicę Polski. Można ją będzie ominąć tylko pod warunkiem zrobienia testu z wynikiem negatywnym w przeciągu maksymalnie 48 godzin przed przekroczeniem granicy.

Nowe zasady będą obowiązywały w całej Polsce  jeśli chodzi o obowiązek zasłaniania ust i nos. Nie będzie możliwości stosowania zamiast maseczek przyłbic czy np. szalików. Przyłbice będzie można używać jako dodatkowe zabezpieczenie.

 

 

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *