NOWE GODZINY PRACY PLACÓWEK POCZTOWYCH W OSTRÓDZIE, NOWE ZASADY OBSŁUGI KLIENTA

W związku z epidemią koronawirusa Poczta Polska wprowadziła nowe godziny pracy w swoich placówkach.

W Ostródzie

– UP 1 na ul. Mickiewicza dni i godziny pracy:
dni robocze: 08:00-14:00
soboty: 09:00-12:00
niedziele i święta: placówka nieczynna

– FUP Ostróda 1, ul. Seweryna Pieniężnego 47 B dni i godziny pracy:
dni robocze: Pon.: 08:00-14:00 Wt.: 08:00-14:00 Śr.: 08:00-14:00 Czw.: 08:00-14:00 Pt.: 14:00-20:00
soboty: placówka nieczynna
niedziele i święta: placówka nieczynna

– FUP 1 ul. Stefana Jaracza 20 dni i godziny pracy:
dni robocze: Pon.: 14:00-20:00 Wt.: 10:00-16:00 Śr.: 10:00-16:00 Czw.: 10:00-16:00 Pt.: 10:30-16:30
soboty: placówka nieczynna
niedziele i święta: placówka nieczynna

Tu znajdziecie godziny otwarcia poszczególnych placówek Poczty Polskiej: http://placowki.poczta-polska.pl/

W celu zminimalizowania ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa oraz w trosce o bezpieczeństwo pracowników i klientów, Poczta Polska wydzieliła specjalne strefy bezpieczeństwa w swoich placówkach. Klienci powinni ustawiać się za znajdującą się na podłodze taśmą – 1,5 metra od pracownika. Ma to zminimalizować sytuacje, w których Klienci i pracownicy są w odległości mniejszej niż metr. Pracownicy Poczty kolejno proszą Klientów o podchodzenie do stanowiska obsługi. Bliższy kontakt jest możliwy jedynie na wyraźną prośbę pracownika o okazanie dokumentów lub wykonanie innych niezbędnych czynności.

Klienci proszeni są także o zachowanie pomiędzy sobą bezpiecznej odległości co najmniej 1,5 m w trakcie oczekiwania.

W przypadku adresatów objętych kwarantanną Poczta Polska nie będzie doręczać do nich korespondencji. Przesyłki będą oczekiwać na nich w odpowiedniej placówce pocztowej. Okres przechowywania będzie na tyle długi, by Klienci mogli w ciągu tygodnia od zakończenia okresu kwarantanny odebrać swoją korespondencję.

W przypadku osób objętych kwarantanną pobierających świadczenia rentowo-emerytalne, Poczta Polska doręczy przekazy pieniężne w sposób odmienny. Została uruchomiona specjalna procedura, przy współpracy z regionalnymi inspektorami sanitarnymi, doręczania przekazów pieniężnych, która zapewni bezpieczeństwo Klientom i pracownikom Poczty Polskiej.

Od 17 marca 2020 r. do odwołania zawieszone zostaje świadczenie usługi Doręczenie na życzenie.

W związku z zawieszeniem transportu lotniczego Poczta Polska ograniczyła przyjęcia przesyłek do innych krajów. Aktualne informacje o możliwościach wysyłki przesyłek zagranicznych dostępne są na stronie http://www.poczta-polska.pl/obsluga-przesylek-zagranicznych-przez-poczte-polska-aktualizacja/.

Ograniczamy także świadczenie przekazów pieniężnych zagranicznych. Przyjmowanie zagranicznych przekazów pieniężnych zostaje całkowicie zawieszone do następujących krajów: Armenii, Egiptu oraz Watykanu. Realizacja pocztowych przekazów zagranicznych do pozostałych państw pozostaje bez zmian. 

Więcej informacji odnośnie działania Poczty Polskiej w dobie zagrożenia koronawirusem znajdziecie tutaj: http://www.poczta-polska.pl/koronawirus-informacje-dla-klientow/

 

 

Post Author: Marzena Matuszka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *