NIETRZEŹWI KIEROWCY Z IŁAWY I MIŁOMŁYNA SPOWODOWALI W TEN WEEKEND KOLIZJE DROGOWE

Policjanci podsumowali miniony weekend. Od piątku do niedzieli na terenie naszego powiatu nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Policjanci pracowali miejscu 6 kolizji. 2 z nich spowodowali nietrzeźwi kierowcy.

Od piątku do niedzieli na terenie naszego powiatu nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Policjanci w tym czasie pracowali na miejscu 6 kolizji drogowych. Dwie z nich spowodowane były przez nietrzeźwych kierowców.Pierwszy z nich, 45- letni mieszkaniec gminy Miłomłyn w minioną sobotę stracił panowanie nad motorowerem, wywrócił się i wpadł do przydrożnego rowu. Jak okazało się, mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Posiada również aktywny zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Drugi nieodpowiedzialny kierowca to 28- letni mieszkaniec Iławy, który wykonując manewr wyprzedzania stracił panowanie nad swoim bmw i wpadł do rowu. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało prawie 2,5 promila. Na szczęście w obu przypadkach nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

W nadchodzącym tygodniu synoptycy zapowiadają zmienne warunki pogodowe. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze oraz dostosowanie prędkości do panującej aury.

Źródło: KPP Ostróda

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *