NIEDZIELNE POPOŁUDNIE Z KULTURĄ W PIETRZWAŁDZIE

Niedzielne popołudnie z kulturą zorganizowane przez Gminne Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Samborowie przy współudziale Biblioteki w Pietrzwałdzie, Sołtysa i Rady Sołeckiej oraz Koła Gospodyń Wiejskich w Pietrzwałdzie można uznać za bardzo udane.

Koncert zespołu wokalnego „Piątka z plusem” z GCK-B Samborowo  jak i spektakl „Na miłość nigdy nie jest za późno..” w wykonaniu grupy teatralnej „Mozaika” z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Miłomłynie wzbudził wśród uczestników wiele pozytywnych emocji.

Jak zapewne wszyscy wiemy muzyka i teatr są  obecne w kulturze od zarania dziejów. Bez względu na to, czy jesteśmy ich twórcami czy odbiorcami, mają wpływ na to, jak odbieramy świat. Potwierdzono, że muzyka napełnia nas pozytywną energią i daje siłę do działania. Natomiast teatr – zarówno oglądanie wystawianej sztuki, jak i granie jakiejś roli – może być wspaniałą formą rozrywki. Przywołane w teatrze ludzkie odczucia pełniej włączają człowieka w życie. Rozwijają jego uczucia i myślenie jak również pobudzają do refleksji i poszukiwań własnych rozwiązań przedstawianych sytuacji.

Właśnie to wszystko zadziało się w niedzielne popołudnie w świetlicy w Pietrzwałdzie. Za wszystkie doznania dziękujemy wykonawcom jak również uczestnikom.

Źródło: GCK-B Samborowo

Post Author: Łukasz Matuszka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *