NIEDŁUGO KOLARSKIE MISTRZOSTWA POLSKI W GMINACH OSTRÓDA I GRUNWALD

Już za niespełna trzy tygodnie, w dniach 22 – 24 czerwca, w Ostródzie i na terenie gmin Ostróda i Grunwald rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym.

 

Kibice zobaczyć będą mogli największe gwiazdy polskiego kolarstwa z byłym mistrzem świata i zwycięzcą największych klasyków Michałem Kwiatkowskim na czele. Nie jest jeszcze potwierdzony start Rafała Majki.

O medale zawodnicy powalczą w jeździe indywidualnej na czas oraz w wyścigu ze startu wspólnego w kategorii Elita Kobiet, Elita Mężczyzn, Juniorek i Juniorów. Podobnie jak przez ostatnie trzy lata mistrzostwa zorganizuje duet Lang Team i Ślęża Sobótka.

Na stulecie Niepodległej Polski pierwszy raz w historii zawody odbędą się w województwie Warmińsko-Mazurskim, w krainie tysiąca jezior. To godne miejsce do zdobycia koszulki z orłem na piersi.

W piątek 22 czerwca na jedenastokilometrowej rundzie wokół „Pól Grunwaldu” rozegrana zostanie jazda indywidualna na czas. W sobotę 23 czerwca karawana kolarska przeniesie się do Ostródy gdzie o tytuły ze startu wspólnego powalczą Juniorki i Juniorzy. W niedzielę 24 czerwca elita kobiet i mężczyzn stoczy bój o koszulkę z orłem na piersi.

Wyścig ze startu wspólnego wystartuje w Ostródzie, następnie przejedzie przez Kajkowo, Lichtajny, Brzydowo, Ornowo, Morliny i z powrotem do Ostródy na kolejną rundę.

Runda o długości 20-tu kilometrów prowadzi przez malownicze tereny wokół Ostródy. Przewyższenie na okrążeniu to 140 m /podobnie jak na kultowej trasie w Sobótce/. Kręta, interwałowa, przypominająca wiosenne Belgijskie i Holenderskie klasyki runda będzie bezlitosna.
Na rundzie cztery podjazdy na których stromizna miejscami wynosi max 8-9%. W większości wąskie, kręte  drogi nie pozwolą na chwile dekoncentracji. Walki i emocji na pewno nie zabraknie.

 

Post Author: redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *