NIE MA DOWODÓW NA TO, ŻE OD ZWIERZĄT DOMOWYCH MOŻNA ZARAZIĆ SIĘ KORONAWIRUSEM

Zdaniem Światowej Organizacji Zdrowia i Światowej Organizacji Zdrowia Zwierząt nie ma obecnie dowodów, iż człowiek może się zarazić koronawirusem od zwierzęcia domowego. Zawsze jednak dobrze jest umyć ręce mydłem i wodą po kontakcie ze zwierzętami. Chroni to przed innymi patogenami, które mogą się przenosić ze zwierząt domowych na ludzi.

W sytuacji kiedy właściciel zwierzęcia poddany jest przymusowej dwutygodniowej kwarantannie w związku podejrzeniem wystąpienia koronawirusa, obowiązki wyprowadzania psów na spacery powinny być elementem pomocy sąsiedzkiej lub pomocy ze strony towarzystw opieki nad zwierzętami. A taka pomoc jest całkowicie bezpieczna i nie grozi zakażeniem. Nie jest rozwiązaniem eutanazja lub porzucanie zwierząt. A tymczasem na skutek coraz większej ilości fałszywych informacji i paniki ludzie na całym świecie zaczęli porzucać swoje zwierzęta.

Na polskim Facebook’u powstała grupa wsparcia w czasie zagrożenia COVID-19. Podajemy do niej link: Pies w Koronie

Jesteś na przymusowej kwarantannie lub poddajesz się samoizolacji, obawiasz się wyjść z domu, jesteś przeziębiony, chory, niepełnosprawny, masz małe dziecko i brak rąk do pomocy, ale masz psa lub inne zwierzątko – NIE BÓJ SIĘ POPROSIĆ O POMOC. Szukaj tam wsparcia i pomocy.

W linkach poniżej znajdziecie artykuły z różnych portali poświęcone tematowi zwierząt domowych i koronowirusa:

NIE MA EUTANAZJI NA ŻYCZENIE

Koronawirus u psów i innych zwierząt domowych? WHO dementuje fake newsy

WHO uspokaja: „Nie ma żadnych dowodów, aby zwierzęta domowe przenosiły koronawirusa”

Koronawirus zaniepokoił właścicieli czworonogów. WHO uspokaja

 

Post Author: Marzena Matuszka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *