NAJPIERW SEATEM, POTEM PIESZO UCIEKAŁ W GIERZWAŁDZIE PRZED POLICJĄ

Za nami kolejny weekend na drogach powiatu. Nie odnotowano żadnego wypadku drogowego, doszło jednak do dwunastu niegroźnych kolizji. Policjanci zatrzymali dwóch kierujących z aktywnym zakazem kierowania pojazdami mechanicznymi.

W niedzielę 19 listopada w miejscowości Gierzwałd w gminie Grunwald policjanci Referatu Ruchu Drogowego podjęli próbę zatrzymania do kontroli drogowej 39-letniego kierującego osobowym seatem.

Mężczyzna zignorował wydane mu polecenie do zatrzymania się i podjął próbę ucieczki. Funkcjonariusze podjęli za nim pościg przy jednoczesnym zachowaniu warunków bezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu. Uciekinier nie reagował na sygnały świetlne oraz dźwiękowe. 

Ponadto po zatrzymaniu się podjął próbę ucieczki pieszej. Policjanci obezwładnili mężczyznę i dokonali jego zatrzymania. Jak się okazało powodem jego nieodpowiedzialnego zachowania był obowiązujący zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz 39-latek odpowie nie tylko za jego złamanie ale również za niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

Również w niedzielę 19 listopada w Dąbrównie przy ul. Kościuszki patrol ostródzkiej drogówki zatrzymał do kontroli drogowej 33-letniego kierującego volkswagenem.

W wyniku sprawdzenia w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Policjanci przygotowali dokumentację i przekazali ją do sądu.

Policjanci skontrolowali ogółem 136 uczestników ruchu drogowego. Za popełnione wykroczenia nałożyli łącznie 73 mandatów karnych. Funkcjonariusze przeprowadzili aż 416 badań stanu trzeźwości.

KPP Ostróda

 

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *