NADANIE IMIENIA I SZTANDARU SZKOLE PODSTAWOWEJ W BRZYDOWIE

4 czerwca swoje wielkie święto miała Szkoła Podstawowa w Brzydowie. Odbyła się tu uroczystość nadania imienia patrona szkoły – Janusza Korczaka oraz poświęcenia i nadania sztandaru.

O godzinie 10:00 rozpoczęła się msza święta koncelebrowana przez ks. dziekana Romana Wiśniowieckiego i ks. proboszcza z Brzydowa Romana Wiśniewskiego. Podczas niej poświęcono sztandar szkoły.

Następnie w pochodzie wszyscy udali się do Sali Gimnastycznej, gdzie Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas odczytał akt nadania szkole imienia Janusza Korczaka.

Dyrektor szkoły Beata Kucharczuk przyjęła od rodziców sztandar, a uczniowie złożyli na niego ślubowanie. Przypomniano także sylwetkę patrona szkoły.

Nie zabrakło znamienitych gości z posłem na sejm RP Zbigniewem Babalskim, marszałkiem województwa Gustawem Markiem Brzezinem, starostą ostródzkim Andrzejem Wiczkowskim, wicekuratorem oświaty Wojciechem Cybulskim, komendantem WKU Ostróda ppłk. Adamem Basakiem i komendantem KP PSP Ostróda Tomaszem Ostrowskim na czele. W imieniu senator RP Bogusławy Orzechowskiej przybyła Irena Jara.

Razem ze szkołą świętowali jej przyjaciele, przedstawiciele władz oświatowych, dyrektorzy innych szkół z terenu gminy Ostróda, okoliczni radni, sołtysi, rodzice, sponsorzy sztandaru i oczywiście uczniowie.

Nie zabrakło gratulacji, podziękowań i drobnych prezentów dla szkoły. Na zakończenie swoje krótkie występy artystyczne przygotowali uczniowie, zaś po zakończeniu uroczystości wszyscy goście zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez pracowników szkoły i Koło Gospodyń Wiejskich w Brzydowie.

Także i my Szkole Podstawowej imienia Janusza Korczaka życzymy wielu sukcesów, nauczycielom satysfakcji, a uczniom radości i dumy z uczęszczania do tej placówki.

OBSZERNĄ FOTOGALERIĘ Z UROCZYSTOŚCI MOŻECIE ZOBACZYĆ TUTAJ

Post Author: redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *