Zamknij

MOTOCROSSOWCY Z MOTO KLUBU OSTRÓDA ZE ZMIENNYM SZCZĘŚCIEM W CHEŁMNIE

09:39, 19.04.2019 redakcja Aktualizacja: 14:21, 19.04.2019
Skomentuj

W trudnych warunkach musieli rywalizować motocrossowcy podczas 3 i 4 rundy Pucharu Polski w Cross Country. Zawody z udziałem zawodników Moto Klubu Ostróda odbyły się 13 i 14 kwietnia w Chełmnie.

Widoczność na trasie była kiepska, zdarzało się, że była prawie równa zeru. Trudne warunki przełożyły się na liczne upadki na trasie - mniej i bardzie poważne - niektórzy zawodnicy musieli kilkukrotnie ponownie wsiadać na motocykl. Wśród tych mocniej poszkodowanych znaleźli się także zawodnicy Moto Klubu Ostróda.

Najbardziej ucierpiał Marcin Mazurkiewicz. Podczas zjazdu z powodu braku widoczności doszło do karambolu, w którym brało udział około 15 motocykli. Pechowo ostródzkiego zawodnika przygniótł motocykl i doszło do poważnego urazu - pęknięcia wątroby. Marcin jeszcze przez około 2 tygodnie będzie przebywał w szpitalu w Grudziądzu.

Trochę więcej szczęścia miał Michał Nawój, który także wylądował w szpitalu. Skończyło się na założeniu gipsu na prawą rękę. Obydwu zawodnikom życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Pozostali zawodnicy spisali się w tych trudnych warunkach dobrze.

KLASA JUNIOR 85

Trzecie miejsce w zawodach zajął Mateusz Leśniewski i w klasyfikacji sezonu także zajmuje trzecie miejsce.

KLASA JUNIOR

Odpowiednio 8-me i 9-te miejsce dla zawodników Moto Klubu Ostróda. W klasyfikacji sezonu Kacper Dębiec jest na 4-tym miejscu, a Adam Galon jest 7-my. W zawodach wystartował także rodzynek z AMK Drwęca Miłosz Wysocki, który po dwóch wyścigach zajął 6-te miejsce i generalce zajmuje 9-te miejsce

KLASA SENIOR 1

Najlepiej z zawodników Moto Klubu Ostróda spisał się Maciej Wilkaniec, który w poszczególnych wyścigach był 7-my i 5-ty, co dało mu 5-tą lokatę w zawodach. W klasyfikacji sezonu zajmuje 5-te miejsce. Miejsce pozostałych zawodników z Ostródy w Chełmnie: 15. Rafał Farasiewicz; 20. Wojciech Mianecki, 24. Paweł Szałata, 25. Karol Rydzio

KLASA SENIOR 2

Była to najliczniej obsadzona klasa - wystartowało w niej 32 zawodników. Po dwóch wyścigach najwyżej uplasował się Paweł Pomarnacki, który był 10-ty. Na 13-tym miejscu uplasował się Michał Kłodowski, 25-ty był Marcin Mazurkiewicz mimo ciężkiej kontuzji (o czym już pisaliśmy), 26-ty Bartosz Burak, a 29-ty Michał Nawój który także miał pecha i nie ukończył drugiego wyścigu. W klasyfikacji generalnej Pucharu Polski najwyżej - siódmy jest Paweł Pomarnacki.

KLASA MASTER

Kolejny świetny występ zanotował Michał Leśniewski, który w licznie obsadzonej klasie zajął 4-te miejsce, zajmując nawet w pierwszym wyścigu 3-cią lokatę. Niewiele gorzej spisał się Tomasz Grzybicki, który w zawodach był 6-ty. Zawodnicy Moto Klubu jakby się umówili, że będą klasyfikowani co 2 lokaty, ponieważ Andrzej Leśniewski był 8-my, a Rafał Kamiński 10-ty. Na 15-tym miejscu zawody ukończył Adam Miranowski. W klasyfikacji generalnej po dwóch eliminacjach na 4-tym miejscu znajduje się Michał Leśniewski, tak więc szykuje się nam walka o podium Pucharu Polski w Cross Country.

KLASA AMATOR

Moto Klub Ostróda reprezentował Kacper Taraszkiewicz, który zajął 13-te miejsce. W pierwszym wyścigu nie wystartował, w drugim zajął wysokie 6-te miejsce.

KLASA QUAD 2K JUNIOR

Zawody zakończyły się zwycięstwem Bartosza Śliwińskiego, który w obydwu wyścigach nie miał sobie równych. Dzięki temu Bartosz został liderem klasyfikacji generalnej!

Po zawodach w Chełmnie motocrossowcy z Moto Klubu umocnili sę na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej.

Teraz zawodników czeka krótka przerwa świąteczna. Niestety nie mogą się za bardzo objadać, ponieważ już trenują przed kolejną, niezwykle wymagającą rundą w Żaganiu, która już za tydzień.

Zdjęcia: Joannie Lisieckiej