MORĄG: ZATRZYMANIE KRĄŻENIA U MĘŻCZYZNY. Z POWODU BRAKU KARETKI POMOGLI STRAŻACY

Wczoraj, w poniedziałek 30 stycznia w Morągu strażacy zostali wezwani do nietypowego zdarzenia. U mężczyzny w średnim wieku doszło do zatrzymania krążenia. W tym czasie karetka z Morąga była przy innym zdarzeniu.

W poniedziałek 30 stycznia ok. godz. 11:40 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Morągu oraz z Wojskowej Jednostki Ochrony Przeciwpożarowej zostały zadysponowane do nagłego zatrzymania krążenia. Stało się tak ponieważ karetka z Morąga była w tym czasie przy innym zdarzeniu. Zadysponowana została karetka z Pasłęka, ale ze względu na długi czas dojazdu zostały zadysponowane także zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Morąga. Po dotarciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali mężczyznę w średnim wieku, u którego doszło do zatrzymania krążenia. Ratownicy rozpoczęli resuscytację krążeniowo-oddechową przy pomocy defibrylatora AED. – powiedziała mł. bryg. Marcin Wiśniewski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie.

Po przybyciu na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego resuscytacja krążeniowo-oddechowa była kontynuowana. – dodał mł. bryg. Marcin Wiśniewski.

Poszkodowany po ustabilizowaniu go na tyle, aby możliwy był transport ostatecznie został zawieziony na SOR w Elblągu.

 

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *