MORĄG: POTRĄCENIE PIESZEJ NA PRZEJŚCIU DLA PIESZYCH

Przed sądem odpowie 36- letni kierowca volkswagena, który nie ustąpił pierwszeństwa przechodzącej przez „zebrę” kobiecie i potrącił ją. 65- latka trafiła do szpitala. Na szczęście jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Do zdarzenia doszło wczoraj, 4 grudnia około godz. 16:30 na ul. Żeromskiego w Morągu. Według ustaleń pracujących na miejscu policjantów, 36- letni kierowca volkswagena nie ustąpił pierwszeństwa przechodzącej przez przejście dla pieszych kobiecie mimo, iż auto jadące z naprzeciwka zatrzymało się przed pasami.

65- latka ze złamaną ręką trafiła do szpitala. Na szczęście jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Za tak rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Za spowodowanie wypadku drogowego mężczyzna odpowie przed sądem. To tam podjęta zostanie decyzja o dalszym losie 36- latka.

Wyprzedzanie, wymijanie oraz omijanie na pasach lub w bezpośrednim ich pobliżu to jedne z najbardziej niebezpiecznych manewrów na drogach. Pieszy powinien czuć się tam bezpiecznie, tymczasem wciąż wiele osób ginie na przejściach przez pośpiech i brak wyobraźni kierowców.
Art. 26 Ustawy Prawo o ruchu drogowym mówi jasno:

Post Author: redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *