MORĄG: GROZIŁ PONOWNYM PODPALENIEM DOMU, W KTÓRYM MIESZKAŁ. ZOSTAŁ ARESZTOWANY

Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 54-letni mieszkaniec gminy Morąg. Mężczyzna groził właścicielowi domu, w którym mieszkał, że znowu go podpali.

O sprawie podpalenia domu w gminie Morąg pisaliśmy tutaj. 3 kwietnia 54-latek, który zajmował ten dom, podpalił go. Podczas przesłuchania mężczyzna nie potrafił jednoznacznie wskazać jak doszło do pożaru ponieważ jak tłumaczył, wypił za dużo alkoholu. Podejrzewany o podpalenie 54-latek usłyszał wtedy zarzut zniszczenia mienia, a prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór.

Ten sam 54-latek znowu trafił do policyjnej celi. Tym razem przyczyną było jego bezpośrednie zachowanie wobec właściciela domu. 54-latek groził, że znowu podpali jego nieruchomość.  Mieszkaniec gminy Morąg tym razem usłyszał zarzut gróźb karalnych.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy dał podstawy do tego, aby policjanci wraz z prokuratorem wystąpili do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec 54-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Wczoraj sad przychylił się do wniosku. Zatrzymany mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

KPP Ostróda

Post Author: Łukasz Matuszka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *