MŁODZIEŻ Z EKONOMIKA ZNÓW ZA GRANICĄ

W dniach 22-28 września 2018 r. w ramach wieloletniej współpracy pomiędzy Zespołem Szkół Zawodowych im. Sandora Petőfi w Ostródzie, a szkołą BBS I w Osterode am Harz, młodzież z Ostródy wzięła udział w projekcie wymiany językowo-kulturowej w Niemczech.

Uczniowie z Polski poznali warunki i ofertę edukacyjną szkoły BBS I, uczestniczyli w zajęciach lekcyjnych swoich niemieckich kolegów, odbyli wycieczki do malowniczych miasteczek w regionie: Goslar i Getyngi.

Wspólnej integracji pomogły zajęcia rekreacyjne, takie jak wyjście na kręgle i wzajemna nauka tańca, a także wspólne gotowanie. Dla niektórych uczniów były to pierwsze doświadczenia kulinarne w życiu. Ukoronowaniem wizyty była dwudniowa wycieczka obydwu grup do Berlina, uczniowie mieli szansę poznać najważniejsze miejsca stolicy Niemiec oraz poznać historie muru berlińskiego, widzianą oczami współczesnego artysty.

Realizacja tego projektu była możliwa dzięki dotacji finansowej udzielonej przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży, organizację, której celem jest wspieranie inicjatyw służących wzajemnemu poznaniu, zrozumieniu i współpracy młodych Polaków i Niemców.

Tekst i foto: Regina Borzuchowska, Iwona Sikorska.

Post Author: redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *