MŁODZI TENISIŚCI STOŁOWI Z OSTRÓDY ZAGRALI NA STADIONIE NARODOWYM

Po raz trzeci na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie odbyło się wielkie święto wszystkich sympatyków tenisa stołowego pt. „Pingpongowy PGE Narodowy”. W stolicy Polski nie mogło również zabraknąć zawodników Morlin Ostróda!

Do największego miasta w Polsce udało się 13 młodych graczy klubu.
„Wyjechaliśmy z Ostródy autokarem o godz. 6:30, na miejscu byliśmy ok. 9:00. Już na sam początek uwagę przykuła ogromna ilość stołów. Było ich ponad 100! Gra w tenisa stołowego na tak wielkim stadionie, to niesamowite przeżycie dla dzieciaków. Występ w turnieju, spotkanie i możliwość zrobienia sobie zdjęcia z gwiazdami LOTTO Superligi było czymś wyjątkowym. Dodatkowo mnóstwo atrakcji: Teqball, czyli połączenie pingponga z piłką nożną, mini-stoły, a także wartościowe warsztaty dla trenerów i sportowym psychologiem. Wspaniały dzień z tenisem stołowym.” – relacjonuje Kamil Jarmołowicz, szkoleniowiec najmłodszych pingpongistów Morlin.
W turnieju młodzików brało udział prawie 500 tenisistów z całej Polski! Najlepiej poszło Mateuszowi Smurzyńskiemu, który doszedł do 1/16 finału.
Na płycie PGE Narodowego oprócz drużyn grających w LOTTO Superlidze pojawiły się także zwyciężczynie ubiegłorocznej edycji Ligi Mistrzyń. KTS Enea Siarka Tarnobrzeg mierzyła się bowiem z Dojlidami Białystok w 1. kolejce kobiecej ekstraklasy.
Jednak największymi gwiazdami byli bez wątpienia obecny szkoleniowiec kadry Niemiec Jörg Rosskopf, były lider światowego rankingu i wielokrotny Mistrz Świata z reprezentacją Szwecji Jörgen Persson oraz ćwierćfinalista Mistrzostw Świata (1995) i Igrzysk Olimpijskich w Atenach (2004) Lucjan Błaszczyk. Nie mogło również zabraknąć głównego trenera ostródzkiego klubu, pełniącego funkcję selekcjonera reprezentacji Polski Tomasza Krzeszewskiego.
Źródło: Morliny Ostróda

Post Author: Marzena Matuszka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *