MISTRZOSTWA POLSKI JUNIOREK W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ W OSTRÓDZIE – PODSUMOWANIE

Od 31 lipca do 2 sierpnia na boiskach przy plaży miejskiej nad Jeziorem Sajmino w Ostródzie 64 zawodniczki rywalizowały o Mistrzostwo Polski Juniorek w Siatkówce Plażowej.

Świetna gra i medal zawodniczek SMS Ostróda

Wśród 32 par, które awansowały do turnieju finałowego były też dwie reprezentujące Ostródę, które w całym turnieju dostarczyły kibicom wielu emocji.

Bez porażki, idąc przez turniej jak burza, do ćwierćfinału dotarła para Aleksandra Chudzik i Melania Marcinowska. Także druga ostródzka para – Urszula Bobel i Wiktoria Stępień w drodze do ćwierćfinału przegrała tylko raz, z parą z Wrocławia. Wcześniej w pokonanym polu obydwa ostródzkie duety zostawiały dziewczyny m.in. z Gdańska, Lublina, Mielca, Kalisza.

Ćwierćfinały zakończyły się połowicznym sukcesem. Bobel i Stępień niestety nie sprostały swoim rywalkom – Emilii Malkiewicz i Annie Sitek z MUKS Pasek Będzin 0:2, zajmując ostatecznie, co i tak jest wielkim sukcesem, 7-me miejsce w Polsce. Do półfinału awansowały za to Chudzik i Marcinowska, które bez większych problemów uporały się z siostrami – Małgorzatą i Katarzyną Żmijewskimi z UKS Atena Warszawa

Po tym meczu stało się jasne, że dziewczyny z Ostródy mają olbrzymią szansę na medal. O tym czy go zdobędą i ewentualnie w jakim kolorze, miały zdecydować 2 ostatnie spotkania, które rozegrane zostały w poniedziałek 2 sierpnia.

W półfinale, mimo ambitnej walki, niestety dość gładko Aleksandra Chudzik i Melania Marcinowska z SMS Ostróda uległy Zuzannie  Bielak i Julii Sobczak z Lublina, które, jak się później okazało, zostały Mistrzyniami Polski. Był smutek i łzy, jednak trzeba było się szybko zmobilizować.

Po chwili znów trzeba było stanąć do walki – tym razem w meczu o 3 miejsce, gdzie ponownie czekały siostry Żmijewskie. Mylił się ten, kto po ćwierćfinałowym zwycięstwie nad tą parą przewidywał łatwe zwycięstwo dziewcząt z Ostródy. Choć pierwszy set, wygrany przez ostródzianki do 16 na to by wskazywał, w drugim sytuacja się odwróciła i to rywalki wygrały do 15. O tym, kto zdobędzie brązowy medal Mistrzostw Polski miał zdecydować tie-break, grany do 15.

Ostródzianki zaczęły kiepsko i po chwili przegrywały już nawet 2:8 i 5:10. Gdy wydawało się, że medal oddala się bezpowrotnie, nagle nastąpiła wielka metamorfoza i okres kapitalnej gry Oli i Meli. Po chwili było 12:11, ale już dla ostródzianek. Do końca trwała zacięta walka, jednak ostatecznie więcej spokoju w końcówce zachowały ostródzianki, zwyciężając 16:14. Tym razem, zamiast łez, była wielka radość!

Dzień po czwartym miejscu w Polsce juniorów KS SMS Ostróda Konrada Jaworowskiego i Szymona Stano na turnieju we Wrocławiu, ich koleżanki klubowe zajęły trzecie miejsce w Polsce, zdobywając brązowe medale na turnieju w Ostródzie!

Gratulacje dla zawodniczek i trenerów: Moniki Gromadzkiej, Iwony Kulińskiej i Michała Michalaka.

Mistrzostwo Polski powędrowało do Nowej Soli

Mistrzyniami Polski podczas Turnieju Finałowego zostały pogromczynie ostródzkiej pary z półfinału – Zuzanna Bielak i Julia Sobczak (UKS Ares Nowa Sól), które pokonały w finale Małgorzatę Ciężkowską i Julię Kielak (KS Siatkarz Beskid Skoczów).

MVP turnieju została wybrana Zuzanna Bielak z Nowej Soli

Trzydniowy turniej finałowy Mistrzostw Polski nad którymi honorowy patronat objął Burmistrza Miasta Ostróda Zbigniew Michalak, zakończył się sukcesem organizacyjnym i sportowym. Sportowym, bo obydwie pary z SMS Ostróda zaprezentowały się świetnie, zajmując 3-cie i 7-me miejsce w kraju, a organizacyjnym ponieważ przybyli z całego kraju goście – zawodniczki, trenerzy, przedstawiciele PZPS i kibice chwalili organizację turnieju.

Partnerzy i sponsorzy Turnieju Finałowego o Mistrzostwo Polski Juniorek w Siatkówce Plażowej Ostróda 2021

Turniej tej rangi w tej dyscyplinie sportu po raz pierwszy odbywał się w Ostródzie. Organizatorem zawodów był Klub Sportowy SMS Ostróda, a patronat honorowy objął Burmistrz Miasta Ostróda Zbigniew Michalak, dyrektorem turnieju był Michał Michalak.

Turniej nie odbyłby się gdyby nie wsparcie partnerów wydarzenia: Miasta Ostróda oraz Burmistrza Zbigniewa Michalaka, Urzędu Marszałkowskiego i Marszałka – Gustawa Marka Brzezina, Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji, Polskiego Związku Piłki Siatkowej. a także Warmińsko-Mazurskiego Związki Piłki Siatkowej.
Dzięki wsparciu licznych sponsorów turniej zyskał odpowiednią oprawę, a na zawodniczki i kibiców czekały liczne niespodzianki.

Finały Mistrzostw Polski Juniorek w Siatkówce Plażowej wsparli m.in:

Orlen S.A., Blachy Pruszyński, Żegluga Ostródzko-Elbląska, Red Bull, Indyk Mazury Ostróda, Hotel Anders, Piekarnia „Karolina”, Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Ostródzie, Dobre Okna, Rudno, Nike, CBZ, Neo Komputer, R-GOL, Fundacja Huberta Jerzego Wagnera, Yoona oraz Lavika.
Pozytywny oddźwięk po turnieju, sukces frekwencyjny oraz liczne słowa uznania płynące w kierunku organizatorów pozwalają przypuszczać, że siatkarskich imprez tej rangi będzie w Ostródzie więcej. A więc czekamy na dużą imprezę o randze ogólnopolskiej, być może nawet z udziałem seniorów.
Turniej mogliście obserwować na naszym Facebook’u, a poniżej możecie oglądać jeszcze jedną fotogalerię.

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *