MIESZKANIEC MIŁAKOWA HANDLOWAŁ KRAJANKĄ I PAPIEROSAMI. POSIADAŁ 500 PACZEK PAPIEROSÓW I 52 KG KRAJANKI

Ostródzcy kryminalni zabezpieczyli 52 kg krajanki tytoniowej oraz 500 paczek papierosów. Do sprawy zatrzymali 45 – letniego mieszkańca Miłakowa. Wstępne obliczenia wskazują, że Skarb Państwa mógł zostać narażony na uszczuplenie z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego na kwotę ponad 71 579 tysięcy złotych.

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie na podstawie szeregu przeprowadzonych czynności ustalili, że 45 – letni mieszkaniec Miłakowa może posiadać nielegalne wyroby tytoniowe. W czwartek 30 marca pojechali do jego miejsca zamieszkania. Podczas przeszukania zajmowanych przez niego pomieszczeń ujawnili worki z tytoniem. Zabezpieczyli łącznie 52 kilogramy krajanki tytoniowej i 500 paczek papierosów. 45 – latek został zatrzymany. Usłyszał zarzuty, przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Po wykonaniu z nim czynności został zwolniony.

Wstępne obliczenia wskazują, że Skarb Państwa mógł zostać narażony na uszczuplenie z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego na kwotę ponad 71 tysięcy złotych.

Posiadanie takiej ilości wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy skarbowej jest przestępstwem za które grozi kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

KPP Ostróda, (mp)

 

.

 

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *