MIESZKANIEC GMINY OSTRÓDA PODEJRZANY O SPALENIE 4 KOCIĄT W PIECU – SPRAWĘ BADA PROKURATURA

W nocy z 9 na 10 czerwca po 24:00 do Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie wpłynęła informacja, że mieszkaniec Gminy Ostróda spalił w piecu 4 kilkudniowe kocięta.

Policjanci nie zlekceważyli zgłoszenia i zajęli się sprawą. Funkcjonariusze zabezpieczyli szczątki kotów, które znajdowały się w piecu CO i zatrzymali właściciela zwierząt oraz przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia i przesłuchali świadków.

W tej chwili sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Ostródzie, a podejrzany o znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem ma dozór policyjny i zakaz zajmowania się innymi zwierzętami.

Pozostałe zwierzęta 3 koty i pies trafiły pod opiekę Alarmowego Funduszu Nadziei w Ostródzie.

Podejrzany nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i podał swoja wersję zdarzeń.

Prezes AFN Fundacja w Ostródzie apeluje do właścicieli zwierząt: ” Kolejny raz warto przypomnieć – kastrujmy zwierzęta. Rodzą się niekochane i niechciane. Oddawane w „dobre ręce” kończą często tragicznie”. Szanujmy zwierzęta, nauczmy tego nasze dzieci. To co się wydarzyło potwierdza, że okrucieństwo nie zna granic a okrucieństwo zaczyna się już w momencie niewykastrowania kotki/suni”.

Kochani nowi podopieczni AFN Fundacja, którzy trafili do niej w tak tragicznych okolicznościach potrzebują wsparcia. Kocia mama, która karmi jedno ocalałe kocię potrzebuje dobrej jakościowo karmy, drugi kotek z innego miotu nieco starszy także potrzebuje karmy dla maluchów. Trafił tam także pies z łańcucha. Dlatego udostępniamy zbiórkę na ich potrzeby, link poniżej:

Spalone kocie dzieci, została Mama i maleństwo

oraz nr konta:

Alarmowy Fundusz Nadziei na Życie ul. Jagiełły 5 m. 19
14-100 Ostróda
Numer konta
VW Bank – 78 2130 0004 2001 0388 0143 0001

Zawsze można tez wesprzeć zwierzęta przekazując dla nich karmę.

 

 

 

Post Author: redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *