MIASTO OSTRÓDA ZAPOWIADA POWRÓT BARIEREK NA WJEŹDZIE W UL. PIASTOWSKĄ Z UL. GRUNWALDZKIEJ

Wraca sprawa wjazdu z ul. Grunwaldzkiej w ul. Piastowską w Ostródzie. Dziś w środę 23 marca Miasto Ostróda podało informację, o tym, że wyrokiem Sądu Okręgowego w Elblągu zostało oddalone powództwo pana Ryszarda Kopczyńskiego w sprawie dojazdu z ul. Grunwaldzkiej na ul. Piastowską.

W informacji możemy przeczytać, że działka nr 291 obr. 9, zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania, nie stanowi ciągu komunikacyjnego.

Miasto zapowiedziało dla zapewnienia bezpieczeństwa na działce zamontowanie barierek uniemożliwiających przejazd pojazdów. Przypomnijmy, że barierki były już tam postawione, a następnie zostały zdemontowane. Zapowiadano także zmianę planu przestrzennego tak by umożliwić wjazd z ul. Grunwaldzkiej w ul. Piastowską m. in. do firmy jednego z ostródzkich przedsiębiorców. Teraz jednak wszystko wskazuje na to, że barierki znów uniemożliwią wjazd na ul. Piastowską z ul. Grunwaldzkiej. Pozostanie tylko możliwość dojazdu od ul. Chrobrego.

Wcześniej ostródzki przedsiębiorca skarżył się, że brak wjazdu na z ul. Grunwaldzkiej negatywnie wpływa na jego firmę. Z kolei za uniemożliwieniem wjazdu była część mieszkańców ul. Piastowskiej.

Wcześniej o sprawie pisaliśmy m. in. tutaj: BARIERKI PRZY PIASTOWSKIEJ – BĘDZIE ZMIANA PLANU PRZESTRZENNEGO?

Miasto Ostróda: Informujemy, iż wyrokiem Sądu Okręgowego w Elblągu zostało oddalone powództwo p. Ryszarda Kopczyńskiego w sprawie dojazdu z ul. Grunwaldzkiej na ul. Piastowską. Działka nr 291 obr. 9, zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania, nie stanowi ciągu komunikacyjnego. Dla zapewnienia bezpieczeństwa na działce zostaną zamontowane barierki uniemożliwiające przejazd pojazdów.

 

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *