MIASTO OSTRÓDA I GMINA OSTRÓDA WYRÓŻNIONE NA WOJEWÓDZKIEJ GALI SPORTU 2019

„Istotą igrzysk nie jest zwyciężyć, ale wziąć udział. Nie musisz wygrać, bylebyś walczył dobrze” – mówił Pierre de Coubertin, inicjator nowożytnych igrzysk olimpijskich. Te słowa były mottem Gali Sportu 2019, organizowanej przez samorząd województwa warmińsko-mazurskiego.

Wśród wyróżnionych podczas gali znalazły się Miasto Ostróda i Gmina Wiejska Ostróda.

W kategorii Gmin Województwa Warmińsko-Mazurskiego za upowszechnianie i rozwój sportu w gminie oraz wspieranie młodych i utalentowanych sportówców wyróżniona została Gmina Miejska Ostróda – za 4 miejsce w województwie. Nagrodę odebrał burmistrz Zbigniew Michalak.

W kategorii trzech gmin wiejskich i małych miast województwa warmińsko-mazurskiego wyróżniona została Gmina Wiejska Ostróda – za III miejsce w Sportowym Współzawodnictwie Gmin do 20 tys. mieszkańców prowadzonym przez WM ZLZS. Nagrodę odebrał wójt gminy Bogusław Fijas

Gala Sportu to znacząca chwila dla zawodników, trenerów, działaczy, samorządowców oraz mieszkańców Warmii i Mazur. Spotkanie w tak znakomitym gronie jest niewątpliwie okazją do podsumowań i refleksji czy podziękowań za włożony trud oraz pracę w minionych miesiącach. Poprzedni rok miłośnikom aktywności fizycznej z naszego regionu przyniósł wiele niezapomnianych emocji.

– Słowa szacunku i uznania należą się nie tylko osobom wyróżnionym podczas Gali Sportu, ale również wszystkim sportowcom z Warmii i Mazur. Sport to przecież codzienna nauka wytrwałości, samodyscypliny, relacji międzyludzkich oraz pokory. Dzisiejsza uroczystość to istotne wydarzenie, bo życie społeczne i sportowe, od gminy po województwo, jest organizowane i kształtowanie przez lokalne samorządy – mówił podczas spotkania marszałek Gustaw Marek Brzezin.

Wyróżnienia podczas „Gali Sportu 2019”: Honorowe Odznaki „Zasłużony dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego” (5 osób), wyróżnienia dla zawodników sportu młodzieżowego (17 sportowców, którzy sięgali po medale na zawodach mistrzostw świata oraz Europy), specjalne wyróżnienia dla uczestników Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Abu Dhabi (6 zawodników oraz 7 trenerów), wyróżnienia dla gmin za wspieranie młodych utalentowanych sportowców (5 gmin), wyróżnienia dla gmin wiejskich (3 gminy), pięciu klubów najwyżej sklasyfikowanych w ogólnopolskim systemie sportu młodzieżowego, stypendiów i nagród sportowych (44 stypendia oraz 35 nagród pieniężnych), nagrody dla trenerów (9 trenerów).

Wśród nagrodzonych znalazły się Miasto Ostróda i Gmina Wiejska Ostróda

Najważniejsze wyróżnienia specjalne otrzymali:

– Sportowe odkrycie roku województwa warmińsko-mazurskiego”: Igor Janik

Zawodnik UKS Hetman Elbląg w 2018 r. uzyskał tytuł Wicemistrza Świata Juniorów do lat 18 w szachach klasycznych oraz tytuł Wicemistrza Świata Juniorów do lat 18 w szachach szybkich. Ponadto wraz z drużyną zdobył brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Europy w szachach szybkich. W 2018 roku zawodnik wypełnił normę na mistrza międzynarodowego i pierwszą normę na arcymistrza. Obecnie jest najsilniejszym juniorem w Polsce, a w rankingu ogólnopolskim jest na pierwszym miejscu.

– „Trener roku sportu młodzieżowego województwa warmińsko-mazurskiego” – Barbara Ramotowska

Barbara Ramotowska – od 10 lat jest trenerką żeglarstwa w Giżyckiej Grupie Regatowej. Szkoli dzieci i młodzież w klasach Optimist oraz Ice-Optimist, W 2018 r. Jej podopieczni osiągnęli znaczące wyniki w kraju oraz na arenie międzynarodowej. Są to: Jakub Kamiński, Stanisław Konarzewski, Maria Konarzewska, Joanna Fabisiak, Amelia Potejko, Patryk Chełkowski, Mateusz Gigielewicz.

– „Sportowiec roku województwa warmińsko-mazurskiego” – Jakub Kochanowski
Jakub Kochanowski – reprezentant Polski w piłce siatkowej mężczyzn, występujący na pozycji środkowego bloku. Wraz z reprezentacją Polski w 2018 r. zdobył Mistrzostwo Świata Seniorów. Kochanowski jest wychowankiem klubu MOSiR Giżycko. W sezonie 2016/2017 i 2017/2018 zawodnik Indykpolu AZS Olsztyn. Od sezonu 2018/2019 zawodnik Skry Bełchatów.

LISTA WYRÓŻNIONYCH OSÓB PODCZAS GALI 

WWiM

Post Author: redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *