MIAŁ PONAD 3 PROMILE! TIR Z NACZEPĄ W ROWIE MIĘDZY MORLINAMI A OSTRÓDĄ NA DK15!

Do niezwykle groźnego zdarzenia doszło dziś, w poniedziałek 15 listopada na DK 15 między Morlinami a Ostródą. Ciężarówka z naczepą znalazła się w rowie. Jak się okazało, kierowca był całkowicie pijany!

Do zdarzenia doszło dziś  przed godziną 18:00. Jak poinformował nas st. asp. Michał Przybyłek z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie, samochód ciężarowy z naczepą wiozący ponad 20 ton ładunku i wypełniony po brzegi płytami meblowymi, na łuku drogi wypadł z niej i wpadł do rowu. Samochód leży na boku. Jak się okazało, kierowca został poddany badaniu na trzeźwość, które wykazało, że był kompletnie pijany! Miał ponad 3 promile alkoholu!

 

Kierowca na szczęście jechał sam. Jak poinformował na st. kpt. Grzegorz Różański z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie, gdy strażacy przyjechali na miejsce, samochód leżał na boku na łuku drogi w pobliżu skrzyżowaniu z drogą na Ornowo. Podczas zdarzenia samochód zniszczył część barier energochłonnych i stoczył się z kilkumetrowej skarpy do rowu.

 

Kierowca wyszedł sam z pojazdu – był przytomny, choć był z nim utrudniony kontakt (co, jak się później okazało, nie powinno dziwić). Nie miał też widocznych obrażeń.  Mężczyzna został przebadany przez ratowników medycznych, którzy ostatecznie zadecydowali o przewiezieniu go do szpitala.

Działania strażaków z KP PSP Ostróda polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączenia zasilania elektrycznego w zestawie, skontrolowanie, czy nie ma wycieków paliwa. Dokładnie sprawdzono także, czy nie doszło do zdarzenia z innym pojazdem – zostało to na szczęście wykluczone.

Droga była przez około godzinę całkowicie zablokowana, ruch kierowany był na objazdy. W tej chwili ruch prowadzony jest wahadłowo. Mimo to kierowcy musza liczyć się z utrudnieniami w tym miejscu przez dłuższy czas.

Foto: Grzegorz Różański, KP PSP Ostróda

 

Post Author: redakcja

1 thought on “MIAŁ PONAD 3 PROMILE! TIR Z NACZEPĄ W ROWIE MIĘDZY MORLINAMI A OSTRÓDĄ NA DK15!

    Mateusz

    (15 listopada 2021 - 21:28)

    Dla sprostowania kierowca został wyciągnięty z tira przez 2 kierowców którzy na to najechali przed strażą a żona jednego z kierowców w tym czasie dzwoniła i zgłaszała zdarzenie kierowca tira był taki pijany że nie był w stanie stać o własnych siłach a co dopiero wyjść samodzielnie z ciężarówki która leżała na boku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *