OSTRÓDZIANIN MARCIN OCIEPSKI I MICHAŁ KĄDZIOŁA NA PODIUM SUPERPUCHARU POLSKI!

W dniach 12-14 lipca w miejscowości Przysucha odbył sie Superpuchar Polski Mężczyzn i Kobiet w siatkówce plażowej Beach Ball Przysucha 2019. Świetnie w turnieju spisała się para Marcin Ociepski z Ostródy i Michał Kądzioła, która zajęła 3 miejsce!

Dwa pierwsze zacięte, ale zwycięskie spotkania dały naszej parze możliwość gry w ćwierćfinale. Co wiecej, mimo, ze wyniki poszczególne sety były wyrównane, wszystkie padły łupem Marcina i Michała.

W pierwszym meczu pokonali parę z Litwy 2-0 (21-19 21-19), a następnie Lewandowskiego i Kałużę także 2-0 (21-18 21-16).

W decydującym o awansie do najlepszej czwórki turnieju zmierzyli się z parą Lewicki/Maziarek i także ten pojedynek rozstrzygnęli na swoją korzyść. Choć w pierwszym secie przegrywali już 13:17, po heroicznej walce ostatecznie tryumfowali 22:20. Drugi set był juz dużo łatwiejszy – wynik 21:11.

Zwycięska seria niestety skończyła się w półfinale, gdzie czekała czeska para Dzavoronok/Hadrava. Tym razem lepsi okazali się rywale zza południowej granicy, którzy wygrali 2:0 (21:19, 21:15).

Marcin Ociepski i Michał Kądzioła nie załamali się porażką i w meczu o 3 miejsce nie dali szans parze Lech/Dzikowicz. Zwyciężyli gładko w dóch setach – do 16 i 12. Tym samym na swoim koncie zapisali kolejny sukces, jakim niewątpliwie jest 3 miejsce w Superpucharze Polski.