MARCIN DOLECKI I JAKUB DZILIŃSKI Z KS GLADIUS OSTRÓDA Z MEDALAMI PUCHARU ŚWIATA!

Wczoraj informowaliśmy Was o wielkim sukcesie Marcina Doleckiego z Klubu Sportowego Gladius Ostróda podczas odbywającego się w Budapeszcie Pucharu Świata w Kickboxingu. Tymczasem to nie koniec sukcesów, a w głównych rolach wystąpili ponownie Marcin Dolecki oraz Jakub Dziliński.

Przypomnijmy, że w piątek w turnieju z serii WAKO Kickboxing World Series – 25th Hungarian Kickboxing World Cup kapitalnie zaprezentował się Marcin Dolecki z ostródzkiego Klubu Sportowego Gladius, który nie miał sobie równych i zdobył Puchar Świata w formule Kick-Light Kickboxingu Wako. Pisaliśmy o tym tutaj.

Dziś podopieczni trenera Marcina Dzilińskiego dołożyli kolejne sukcesy. W ostatnim dniu rozgrywanych na Węgrzech zawodach w formule light-contact zaprezentowało się troje ostródzkich zawodników.

Jako pierwszy na matę stanął Krzysztof Sobociński, który walkę z Węgrem rozpoczął w swoim stylu. Atakował przednim kopnięciem, dokładał serie ciosów. Wygrał pierwszą rundę 3 :0, ale koszt okazał się wysoki. W drugiej rundzie zabrakło trochę kondycji, choć na pewno nie serca. Cała walka była bardzo dynamiczna i pełna wymian. Ostatecznie Krzysztof musiał uznać ostatecznie wyższość reprezentanta gospodarzy i swój start zakończył poza podium.

Krzyśka pomścili dwaj pozostali kickboxerzy Gladiusa. Jakub Dziliński przeszedł eliminacje i dociera aż do półfinału,  gdzie stacza wyrównany pojedynek z S. Mate z Węgier. Cała walka była pełna ostrych wymian, jednak sędziowie wygraną przypisali Węgrowi. Ostatecznie Jakub swój start kończy na trzecim miejscu i zdobywa brązowy medal Pucharu Świata!

Klub serdecznie dziękuje za wsparcie w narożniku Kuby w trakcie całego turnieju trenerowi kadry PZKB Bartkowi Baczyńskiemu.

O całą pulę ponownie zawalczył Marcin Dolecki – z sukcesem! Zawodnik Gladiusa dociera aż do finału, gdzie trafia na Niemca Y. Oguz – zeszłorocznego zdobywcę Pucharu Świata w Budapeszcie oraz zwycięzcę Austrian Classics. Rywal niezwykle wymagający z najwyższej półki, jednak Marcin potwierdza, że jest wyśmienicie przygotowany, zwycięża swojego przeciwnika i po raz drugi w Budapeszcie zdobywa złoto i wznosi w górę Puchar Świata, tym razem w walkach light-contact!
Tak, to nie jest sen – Marcin Dolecki z Klubu Sportowego Gladius Ostróda podwójnym zdobywcą Pucharu Świata w Kickboxingu WAKO.

Teraz podopiecznych trenera Marcina Dzilińskiego bogatszych o nowe doświadczenia związane z udziałem w imprezie na najwyższym światowym poziomie czeka zasłużony odpoczynek, a już jutro zawodnicy wracają do Polski.

Wyjazd na turniej możliwy był dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Ostróda przyznanemu w ramach projektu promocji sportu i przeciwdziałania alkoholizmowi na 2019 rok.

Źródło: Gladius Ostróda

Post Author: redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *