MAŁDYTY: SPOWODOWAŁ WYPADEK I UCIEKŁ. BYŁ POSZUKIWANY LISTEM GOŃĆZYM

W ubiegłym tygodniu około godziny 22:00 oficer dyżurny morąskiej policji otrzymał informację o wypadku, który miał miejsce na terenie Małdyt.  Z informacji wynikało, że z miejsca wypadku oddalił się kierowca.

Na miejsce dyżurny natychmiast wysłał policyjny patrol. Policjanci na miejscu zastali 3 osoby, kobietę i 2 mężczyzn. Natomiast osobowa toyota leżała na dachu w rowie. Z zeznań świadków wynikało,  że w momencie wypadku w pojeździe znajdowało się 5 osób.  W wyniku przeszukania pobliskiego terenu,  policjanci odszukali 4 uczestnika wypadku, który oddalił się z miejsca zdarzenia. Podróżująca pojazdem kobieta trafiła do szpitala, a pozostali 3 pasażerowie do policyjnej celi, gdyż byli pijani i nie potrafili wskazać kto kierował pojazdem.

Pracujący nad sprawą policjanci szybko ustalili personalia kierującego sprawcy wypadku drogowego. W miniony poniedziałek morąscy kryminalni zatrzymali podejrzanego. Jak się okazało 21-latek, który kierował autem nie miał uprawnień, a poza tym był poszukiwany listem gończym do odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna miał na swoim koncie m.in. rozboje, kradzieże i kradzieże z włamaniami. 21 – latek ma do odbycia karę 5 lat i 7 miesięcy pozbawienia wolności.

Mieszkaniec Morąga odpowie także za spowodowanie wypadku drogowego, oddalenie się z miejsca wypadku i prowadzenie pojazdu bez uprawnień. Zatrzymany trafił już do zakładu karnego.
ak/kw

Post Author: redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *