„MAGIA DAWNYCH ŚWIĄT” W SKANSENIE W OLSZTYNKU

W niedzielę 7 kwietnia można było się wybrać na rodzinne spotkanie w Muzeum Budownictwa Ludowego – Parku Etnograficznym w Olsztynku, którego tematem była „Magia dawnych świąt”.

Wstęp tego dnia do Muzeum zwanego potocznie skansenem był bezpłatny. Dzieci i dorośli mogli wziąć udział w świątecznych warsztatach wielkanocnych. Można było więc ozdobić jajka pszczelim woskiem, samodzielnie wykonać palmę wielkanocną lub ozdobić świąteczne wypieki.

Nie zabrakło tradycyjnych stoisk z ozdobami wielkanocnymi, rękodziełem ludowym, pysznymi i zdrowymi przetworami czy miodami.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się także krótkie warsztaty teatralne podczas, których milusińscy mogli poznać tajniki teatru lalkowego, wczuć się w rolę aktora i wysłuchać wiosennej bajki. Chętni mogli też zrobić sobie zdjęcie z olbrzymią pisanką lub jako zajączek wielkanocny. Chociaż wewnętrzne ekspozycje były jeszcze zamknięte to pogoda sprzyjała relaksującym spacerom.

Tego dnia do skansenu w Olsztynku zawitał również Las w Szkatułce, czyli mobilny, edukacyjny pojazd Nadleśnictwa Olsztynek. Tym razem oprócz stałe ekspozycji można było poznać sadzonki drzew iglastych i liściastych, a dzieci mogły ozdobić drewniane medale według własnego pomysłu.

Post Author: Marzena Matuszka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *