ŁUKASZ GUKIEWICZ Z OSTRÓDY MISTRZEM POLSKI MTB W KATEGORII MASTERS I!

30 września w Szymanach odbyły się Mistrzostwa Polski w kolarskim maratonie MTB. Tytuł Mistrza Polski w kategorii Masters I zdobył Łukasz Gukiewicz, który urodził się i mieszkał w Ostródzie.

W naszym mieście skończył szkołę podstawową i średnią. Od momentu rozpoczęcia studiów mieszka w Warszawie. Ma 35 lat.

Sportem interesuje się od dziecka. Grał w Sokole Ostróda w juniorach młodszych i starszych jako pomocnik defensywny. W szkole średniej kupił sobie rower, którym jeździł dla przyjemności.

Profesjonalna jazda rowerem zaczęła się od udziału w maratonie w Legionowie. Zajął 468 miejsce. Miał wtedy 30 lat i ważył 106 kg. Chęć pozbycia się nadwagi była impulsem do uprawiania tej dyscypliny sportu.  Rozpoczął regularne treningi i zmienił dietę. Po roku rozpoczął współpracę z trenerem Adamem Starzyńskim.

W czasie sezonu, który trwa od kwietnia do października, Łukasz Gukiewicz przejeżdża rowerem ponad 20.000 km. Do tego są ćwiczenia na siłowni i bieganie. Jeden dzień w tygodniu ma wolny –  bez treningu.

Poza sezonem – w tym roku od połowy października- najpierw jest 5 tygodni bez roweru, ale obowiązuje trening ogólnorozwojowy – siłownia, basen, spacery. 3-4 dni w tygodniu są bez treningu.

W lutym- marcu wyjeżdża na zgrupowania (Hiszpania, Chorwacja).

Pod koniec zimy następuje stopniowe wchodzenie w treningi. Wysiłek jest monitorowany, obserwowany przez trenera, który analizuje wyniki i dostosowuje plan treningów w zależności od sytuacji. W okresie roztrenowania wspólnie z trenerem wyznaczany jest cel główny – impreza docelowa. Tu powinien nastąpić szczyt formy. W tym roku były to Mistrzostwa Polski w Szymanach(30 września). Cel został osiągnięty, ale może się zdarzyć, że już w następnych zawodach forma  będzie spadać.

Od dwóch sezonów Łukasz Gukiewicz specjalizuje się w maratonach górskich. W 2017 roku był trzeci w kategorii Masters w klasyfikacji generalnej największego cyklu maratonów górskich w Polsce – Bike Maraton .

W tym roku prowadzi w klasyfikacji generalnej Bike Maraton. Końcowy rezultat zmagań będzie wiadomy 13 października w Sobótce.

Jeśli chodzi o przynależność do klubów, to zaczynał  w XBOX Bike Team. Obecnie jeździ w drużynie ABSOLUTE BIKES TEAM z Pruszkowa.

Styl życia Łukasza Gukiewicza podporządkowany jest uprawianiu sportu, dlatego nie sposób pominąć tu roli żony – Marzeny Gukiewicz, która od samego początku kibicuje mężowi. Towarzyszy w wyjazdach na zawody, przygotowuje logistykę, posiłki, ubranie ,dba o komfort psychiczny przed startem. Jest jego dobrym duchem.

Łukasz Gukiewicz lubi przebywać w Ostródzie. Uważa, że na naszych terenach są bardzo dobre warunki do uprawiania kolarstwa zarówno górskiego jak i szosowego. Dodatkowo piękne krajobrazy sprawiają, że trenowanie w Ostródzie to prawdziwa przyjemność.

Łukasza Gukiewicza można obserwować :

na FB: Łukasz Gukiewicz

na instagramie: https://www.instagram.com/lukaszgukiewicz/

Zdjęcia: Marzena Gukiewicz

Post Author: Janka Gukiewicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *