WOJEWODA KIERUJE LEKARZY PODSTAWOWEJ OPIEKI ZDROWOTNEJ DO PRACY W OSTRÓDZKIM SZPITALU

W przychodni NZOZ Sopat w Ostródzie przy ul. Kościuszki 2 od kilku dni można zobaczyć ogłoszenie na drzwiach, którego treść brzmi: „Decyzją Wojewody od dnia 12.10.2020 r. nasz personel medyczny został uszczuplony. W związku z tym nie będziemy w stanie realizować tylu porad lekarskich co do tej pory. Prosimy o wyrozumiałość i rejestrowanie się do lekarza tylko w sytuacjach tego wymagających.”

Wojewoda warmińsko-mazurski wydaje decyzje, na których mocy lekarze z Podstawowej Opieki Zdrowotnej mają pracować m.in. w szpitalu koordynującym leczącym chorych na COVID-19 w Ostródzie. „Decyzje takie rozpoczęliśmy wydawać w poniedziałek, dziś także są one wydawane i dostarczane” – powiedział rzecznik prasowy wojewody.

Rzecznik prasowy wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek powiedział, że wojewoda wydaje decyzje o skierowaniu do pracy w szpitalach lekarzy POZ. „Są to lekarze praktykujący, nie emeryci czy ludzie w podeszłym wieku. Są czynni zawodowo. Zależy nam na specjalistach chorób wewnętrznych” – powiedział Guzek.

Dodał, że lekarze z przychodni mają zasilić m.in. szpital w Ostródzie, który jest w woj. warmińsko-mazurskim szpitalem koordynującym leczenie chorych na COVID-19. Pytany o liczbę lekarzy skierowanych do pracy w szpitalu Guzek powiedział, że nie jest w stanie podać tej liczby, ponieważ proces ten właśnie trwa. „Decyzje są wydawane i doręczane” – powiedział. – Możemy przeczytać w artykule Joanny Kiewisz – Wojciechowskiej (PAP) na portalu mppl, którego pełną treść znajdziecie pod linkiem: Wojewoda warmińsko-mazurski kieruje lekarzy POZ do szpitali

Post Author: Marzena Matuszka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *