GMINA MORĄG: ŁABĘDŹ ZAPLĄTANY W ŻYŁKĘ WĘDKARSKĄ NA JEZ. GIL POTRZEBUJE POMOCY!

Uwaga! Pilnie potrzebna pomoc dla łabędzia zaplątanego w żyłkę wędkarską.

Ptak znajduje się na jeziorze Gil koło Rusi (Gmina Morąg, powiat ostródzki). Ma prawdopodobnie zaplątane skrzydło w żyłkę lub wbity haczyk.

Ptak lubi sobie przesiadywać na malutkim pomoście lub pływać w jego pobliżu. Jak oceniają osoby, które chcą pomóc łabędziowi najbardziej przydałoby się 2-3 mężczyzn, którzy by pomogli złapać łabędzia i uwolnić go z resztek wędkarskiego sprzętu.
Liczymy na prawdziwych wędkarzy, takich przez duże W i może jakąś miejscową OSP? Bardzo możliwe, że w akcji przydałaby się łódka.
Jeśli ktoś ma chęć zaangażować się w pomoc dla łabędzia podamy szczegóły w wiadomości prywatnej. O łabędzia można także pytać na Facebook’u  Gosia Pozegowiak-Złamańczuk, która próbuje zorganizować pomoc dla niego.
Prosimy o udostępnianie postu i ewentualnie oznaczanie osób, które mogłyby pomóc w akcji ratunkowej.
Na koniec podsumowując. Drodzy wędkarze, a może pseudowędkarze sprzątajcie po sobie swoje śmieci bo jak widać na opisanym przykładzie mogą przez was ucierpieć niewinne zwierzęta.

Post Author: redaktor

1 thought on “GMINA MORĄG: ŁABĘDŹ ZAPLĄTANY W ŻYŁKĘ WĘDKARSKĄ NA JEZ. GIL POTRZEBUJE POMOCY!

    Ko

    (11 lipca 2019 - 08:34)

    Wystarczy przejść się w stronę starego mostu kolejowego nad Drwęckim by zobaczyć, ile syfu zostawiają po sobie te leśne dziady.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *