KRZYSZTOF SOBOCIŃSKI Z KS GLADIUS Z BRĄZEM NA MISTRZOSTWACH EUROPY W KICKBOXINGU

Krzysztof Sobociński został brązowym medalistą Mistrzostw Europy WAKO Dzieci, Kadetów i Juniorów w Kickboxingu, które odbyły się w tureckim Stambule.

Krzysiek rywalizację rozpoczął od walki w formule pointfighting gdzie jako kadet starszy w kategorii +69kg nieznacznie przegrał z Alexandrosem-Efraim Rallis (Grecja) w 1/8 finału. Zdecydowanie lepiej wyglądał start Krzyśka w formule Light Contact, gdzie w walce ćwierćfinałowej zawodnik ostródzkiego Gladiusa wygrał z Słowakiem Erikiem Susztayem i wszedł do półfinału. W walce o finał z Grekiem Aggelos Kanaridis, po dobrej pierwszej rundzie w drugiej Krzyśkowi odnowiła się kontuzja kolana przez co stracił prowadzenie zdobywając w tej konkurencji brązowy medal mistrzostw.
Krzysiek wziął również udział w rywalizacji drużynowej pointfighting. Polska drużyna uległa w walkach eliminacyjnych w pojedynku z reprezentacją Grecji.
To fantastyczny wynik i ogromy sukces naszego reprezentanta. Za wsparcie dziękujemy trenerom kadry narodowej Emilii Szabłowskiej, Mateuszowi Dylawerskiemu oraz Bartłomiejowi Mienciukowi. Serdeczne podziękowania składamy też na ręce Burmistrza Miasta Ostródy Pana Zbigniewa Michalaka za dodatkowe wsparcie udzielone naszemu zawodnikowi w związku z wyjazdem na mistrzostwa – informuje Klub Sportowy Gladius w mediach społecznościowych.
Gratulujemy Krzyśkowi i kadrze trenerskiej KS Gladius.
Zdjęcia: Klub Sportowy Gladius

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *