ROZPOCZĘŁO SIĘ KRÓLOWANIE EUROPEJSKIEJ PLAŻOWEJ PIŁKI RĘCZNEJ W STARYCH JABŁONKACH

Dziś w Starych Jabłonkach rozpoczęły się Mistrzostwa Europy Juniorów i Juniorek do lat 17 w Plażowej Piłce Ręcznej. Impreza jest niejako preludium przed główną imprezą czyli Mistrzostwami Europy Seniorów i Seniorek, które rozpoczną się 2 lipca w także w Starych Jabłonkach.

KONFERENCJA PRASOWA

Gdy rozgrywano pierwsze mecze, odbyła się konferencja prasowa, w której udział wzięli:

  • Beata Bublewicz – przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego woj. warmińsko-mazurskiego
  • Andrzej Wiczkowski – starosta powiatu ostródzkiego
  • Bogusław Fijas – wójt gminy Ostróda
  • Zbigniew Michalak – burmistrz miasta Ostróda
  • Marcin Kobylarz – członek zarządu Związku Piłki Ręcznej w Polsce
  • Marek Góralczyk – dyrektor turnieju, dyrektor piłki ręcznej plażowej w Związku Piłki Ręcznej w Polsce
  • Daniel Błaszkiewicz – dyrektor generalny Hotelu Anders
  • Jarosław Knopik – trener męskiej reprezentacji Polski seniorów

Konferencję poprowadził Marcin Zarębski.

Jak podkreślano, piłka ręczna plażowa to młoda, ciągle rozwijająca się dyscyplina, która ma aspiracje zostania dyscypliną olimpijską – już prowadzone są rozmowy w tej sprawie. Mówiono także , ze zbliżające się Mistrzostwa Europy Seniorów to najważniejsza w tym roku impreza w tej dyscyplinie. Jak podkreślił starosta ostródzki Andrzej Wiczkowski, promocja regionu przez sport to najlepsza promocja.

PIERWSZE MECZE I PIERWSZE ROZSTRZYGNIĘCIA

Po konferencji w dalszym ciągu mogliśmy oglądać sportowe emocje w wykonaniu m.in. biało-czerwonych. W meczach rundy wstępnej świetnie zaprezentowały się młode Polki, które awansowały do kolejnej fazy rozgrywek. Najpierw rano Polki pokonały Słowaczki, następnie po zaciętym boju uległy późniejszym zwyciężczyniom grupy Węgierkom, by w decydującym o awansie meczu pokonać Chorwatki. Do dalszych gier oprócz Polek i Węgierek awansowały już z innych grup: Holenderki i Litwinki z grupy B, Niemki i Rosjanki z grupy C oraz z grupy D Hiszpanki i Portugalki. Faza zasadnicza rozegrana zostanie w piątek.

Juniorzy z ostatecznymi rozstrzygnięciami rundy wstępnej muszą poczekać do jutra. W grupie „polskiej” pewni awansu są już Ukraińcy, natomiast rywalizacja o drugie miejsce rozstrzygnie się w bezpośrednim meczu między Polską a Bułgarią. W swoim pierwszym meczu młodzi Polacy przegrali z Ukrainą, a następnie pokonali Szwajcarów.

ZAPRASZAMY DO STARYCH JABŁONEK

Zapraszamy wszystkich chcących poczuć atmosferę tej imprezy do odwiedzenia Starych Jabłonek i plaż wokół Hotelu Anders. Oprócz samych rozgrywek organizatorzy przygotowali także wiele innych atrakcji, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Odbędzie się Piknik Rodzinny przygotowany przez Warmiolandię Miasto Dzieci. Zbierane będą także fundusze na rzecz podopiecznych Fundacja „Przyszłość dla Dzieci”. Nie zabraknie także czegoś dla smakoszy w ramach projektu Restauracja z Klasą. Oczywiście będzie można skorzystac z uroków plaży

Wstęp na mistrzostwa jest darmowy.

Post Author: redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *