Kortosfera UW Olsztyn

KORTOSFERA – NOWE CENTRUM POPULARYZACJI NAUKI I INNOWACJI W OLSZTYNIE JUŻ OTWARTE!

W OLSZTYNIE ODBYŁA SIĘ UROCZYSTA GALA OTWARCIA CENTRUM POPULARYZACJI NAUKI I INNOWACJI UNIWERSYTETU WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO.

Centrum to nowoczesna i interaktywna ekspozycja stała, specjalistyczne laboratoria, pracownia mikroskopowa i sale do pokazów naukowych.W marcu 2017 roku został złożony do Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie wniosek uniwersytetu o unijne  dofinansowanie projektu o nazwie: „Budowa i wyposażenie Centrum Popularyzacji Nauki i Innowacji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego”. Wartość projektu wyniosła blisko 33 miliony złotych. Z tego ponad 16,5 mln zł stanowiło  dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

 Jestem przekonany, że przedmiot naszej dumy, KORTOSFERA, która dzięki unijnym funduszom jest na wskroś nowoczesna i imponuje rozmachem, stanie się miejscem najchętniej odwiedzanym przez mieszkańców regionu i naszych gości – mówił podczas uroczystości Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa. – Tym samym uniwersytet, partner samorządu i inspirator rozwoju Warmii i Mazur, będzie obecny także w życiu naszych najmłodszych mieszkańców, którzy w KORTOSFERZE będą mogli odkrywać świat  i poznawać zachodzące w nim procesy.

Kortosfera to 1700 metrów kwadratowych powierzchni, pięć kondygnacji, 140 eksponatów tematycznych, od Ziemi po Kosmos, nowoczesne laboratoria i pracownie składają się na Centrum Popularyzacji Nauki i Innowacji KORTOSFERA, które stanowi ważne miejsce na mapie Olsztyna i obowiązkowy punkt programu dla gości odwiedzających nasz region.

WWiM

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *