KORONAWIRUS JEST JUŻ W POLSCE

Dziś 4 marca na konferencji prasowej Minister Zdrowia Łukasz Szumowski poinformował:

Mamy pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Polsce. Wszystkie procedury zadziałały prawidłowo. Pacjent przebywa w Zielonej Górze. Wszystkie osoby, które miały kontakt z zakażonym pacjentem zostały objęte kwarantanną.

Zakażony, który przyjechał z Niemiec pochodzi z woj. lubuskiego, sam zgłosił się do lekarza. Jego rodzina oraz osoby, które miały z nim kontakt zostały objęte kwarantanną. Jego stan oceniany jest na dobry. Jest więc szansa, że znajdzie się on gronie 80% chorych zakaźnie, którzy chorobę przechodzą łagodnie.

Obecnie w Polsce z powodu podejrzenia zakażeniem koronawirusa hospitalizowanych jest 68 osób, a 500 jest objętych kwarantanną.

Do szpitala w Ostródzie 2 marca przywieziono dwóch mieszkańców Ełku z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Ełczanie trafili na obserwację po powrocie z Wielkiej Brytanii.

Od 28 lutego ostródzki szpital jest w stanie podwyższonej gotowości. Przeczytacie o tym tutaj: SZPITAL W OSTRÓDZIE W STANIE PODWYŻSZONEJ GOTOWOŚCI W ZWIĄZKU Z ZAGROŻENIEM KORONAWIRUSEM

Zdjęcie: Ministerstwo Zdrowia

Post Author: Marzena Matuszka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *