PIJANY JECHAŁ KOSIARKĄ CAŁĄ SZEROKOŚCIĄ DROGI DO SKLEPU PO…

W piątek 1 lipca oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał nietypowe zgłoszenie, z którego wynikało, że świadek ujął nietrzeźwego kierującego kosiarką – traktorkiem ogrodowym. Na miejsce został wysłany policyjny patrol, który ustalił szczegóły zdarzenia.

Z relacji zgłaszającego wynikało, że na ul. Piotrowskiego zauważył mężczyznę, który jechał kosiarką całą szerokością jezdni od prawej do lewej strony. Świadek po podejściu do kierującego wyczuł od niego silny zapach alkoholu, dlatego zabrał kluczyki od traktorka i powiadomił służby.

Mężczyzna po chwili oddalił się z miejsca zdarzenia – jak się okazało później – poszedł do pobliskiego sklepu kupić alkohol. Interweniujący policjanci dotarli do kierowcy pojazdu mechanicznego, którym okazał się 38-letni mieszkaniec Olsztyna. Mężczyzna był kompletnie pijany, miał problemy z utrzymaniem równowagi, a jego mowa była bełkotliwa. Badanie policyjnym alkomatem wykazało w jego organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. 38-latek w logiczny sposób nie potrafił wytłumaczyć swojego zachowania.

Policjanci podjęli decyzję o odholowaniu kosiarki na policyjny parking, a z interwencji sporządzili dokumentację, która trafi do sądu. Mężczyzna będzie odpowiadał za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami i wysoka grzywna.

KMP Olsztyn, zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *