KOMPLETNIE PIJANA MATKA OPIEKOWAŁA SIĘ 4-LETNIĄ CÓRKĄ. DZIECKO PŁAKAŁO…

Olsztyńscy policjanci interweniowali wobec nietrzeźwej 37-latki, która opiekowała się swoją 4-letnią córką. W jej organizmie krążyło ponad 2,5 promila alkoholu. W mieszkaniu przebywał również partner kobiety, który także był pod wpływem alkoholu. 

We wtorek (28.09.2021r.) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie, dotyczące podejrzenia sprawowania opieki nad małoletnim dzieckiem przez rodzica, który mógł znajdować się w stanie nietrzeźwości. Sąsiadów zaniepokoił płacz dziewczynki dochodzący z jednego z mieszkań.

Na miejsce został skierowany policyjny patrol w celu zweryfikowania otrzymanych informacji. Interweniujący funkcjonariusze w mieszkaniu zastali 37-latkę, która miała pod opieką 4-letnią córkę. Kobieta była kompletnie pijana – miała problemy z utrzymaniem równowagi, a jej mowa była bełkotliwa.

Ponadto 37-latka przyznała, że piła wcześniej alkohol, jednak nie widzi żadnych przeszkód w opiece nad córką. Badanie policyjnym alkomatem potwierdziło w organizmie matki ponad 2,5 promila alkoholu. Ponadto w mieszkaniu przebywał partner kobiety, który również był nietrzeźwy. W jego żyłach krążyło ponad 1,5 promila alkoholu. Po chwili na miejscu pojawiła się siostra 37-latki, której przekazano dziecko pod opiekę.

Policjanci z interwencji sporządzili dokumentację, która trafi do sądu rodzinnego. Zadaniem sądu będzie dokładne zbadanie sytuacji, do której doszło w jednym z olsztyńskich mieszkań oraz dokładne sprawdzenie czy nieodpowiedzialna matka swoim zachowaniem nie naraziła dziecka na niebezpieczeństwo.

KMP Olsztyn

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *