KOLIZJE M. IN. 3 OSOBÓWEK Z ŁOSIEM NA S7 I W OSTRÓDZIE, PRZEKROCZENIE PRĘDKOŚCI W GRABINIE ORAZ KIEROWCA BEZ UPRAWNIEŃ W ŁUKCIE

W miniony weekend nie odnotowano żadnego wypadku drogowego, jednak doszło do dziesięciu kolizji drogowych. Zatrzymano kierującego bez uprawnień do kierowania pojazdami.

W piątek 8 września policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego do którego doszło w Ostródzie przy ul. Grunwaldzkiej. Według ustaleń policjantów wynika, że 19 letni kierowca volkswagena nie zachował bezpiecznej odległości od samochodu poprzedzającego, którym poruszała się 47 letnia kierująca toyotą. Kierujący volkswagenem doprowadził do zderzenia. Za spowodowanie kolizji drogowej, został ukarany mandatem karnym.W sobotę 9 września policjanci ostródzkiej drogówki podczas dokonywania pomiaru prędkości w miejscowości Grabin zatrzymali kierowcę audi, który poruszał się z nadmierną prędkością. Policyjny miernik prędkości wskazał, że 26 letnia kobieta jechała 90 km/h w obszarze z ograniczeniem do 50 km/h. Kierująca skorzystała z przysługującego jej prawa do odmowy przyjęcia mandatu karnego. Policjanci sporządzili niezbędną dokumentację procesową celem przekazania sprawy do sądu.

Również w sobotę 9 września po godz. 20.00 doszło do groźnej kolizji na S7 na wysokości miejscowości Gumniska Wielkie z udziałem 3 samochodów osobowych i łosia. Na miejscu zdarzenia działały służby: JRG Morąg, OSP KSRG Małdyty, policja i Zespół Ratownictwa Medycznego. (red.) Więcej na temat tego zdarzenia drogowego przeczytacie tutaj: GROŹNA KOLIZJA NA S7 Z UDZIAŁEM 3 AUT I ŁOSIAW niedzielę 10 września w miejscowości Łukta policjanci ostródzkiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 69 letniego kierowcę audi. Po sprawdzeniu kierowcy w systemach policyjnych okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Pojazd został przekazany osobie wskazanej a mężczyzna został poinformowany o dalszym trybie postępowania. Nie uniknie odpowiedzialności przed sądem.

Za popełnione wykroczenia w miniony weekend, policjanci nałożyli łącznie 40 mandatów karnych oraz zastosowali pouczenia wobec 26 uczestników ruchu drogowego. Przeprowadzili 189 kontroli trzeźwości.

Tekst: KPP Ostróda (pś), red.

Zdjęcia: OSP KSRG Małdyty

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *