KOLEJNY RAZ WRACAMY DO PROBLEMU BLOKOWANIA KARETEK PRZED PRZYCHODNIĄ

Dziś po raz kolejny otrzymaliśmy sygnał o blokowaniu wjazdu i wyjazdu karetkom pogotowia na parkingu przed przychodnią na ul. Kościuszki.

Choć wydawało nam się, że sytuacja się poprawiła, okazuje się, że dalej występuje problem. Mimo publikowanych przez nas materiałów sytuacja z blokowaniem wjazdu i wyjazdu karetkom  powtarza się.

O sprawie pisaliśmy tutaj: KOLEJNY PRZYKŁAD BLOKOWANIA KARETEK NA PARKINGU NA UL. KOŚCIUSZKI. MAMY BOHATERKĘ DNIA!

i tutaj: KŁOPOT KIEROWCÓW OSTRÓDZKICH KARETEK PRZED PRZYCHODNIĄ NA UL. KOŚCIUSZKI

Dziś aż trzy samochody postanowiły zaparkować w miejscu do tego nie przeznaczonym, uniemożliwiając wjazd karetce na swoje stanowisko, co doskonale ilustruje zdjęcie.

Przypominamy, że karetka musi być podłączona do prądu, aby ładować akumulatory sprzętu medycznego. Bezmyślnie parkujący swoje samochody kierowcy często to utrudniają.

Jak powiedzieli nam w rozmowie prywatnej ostródzcy ratownicy, kiedy zwraca się takim osobom uwagę, to zamiast przeprosin zdarza im się usłyszeć wiele nieprzyjemnych słów. Argumenty, że np. karetka wyjeżdża właśnie do chorego, duszącego się dziecka nie robią na nikim wrażenia, a słowo przepraszam pada sporadycznie. Częstsze są agresywne odpowiedzi i uwagi typu „czemu czepiacie się ludzi”.

Apelujemy do kierowców! Nie blokujcie wjazdu i wyjazdu karetkom przed przychodnią na ul. Kościuszki! One stoją tam nie dla żartu, ale po to by ratować czyjeś zdrowie i życie! Może w przyszłości także Wasze!

Post Author: redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *