KOLEJNY POŻAR NA UL. GARNIZONOWEJ W OSTRÓDZIE

Dziś rano o 5:30  JRG Ostróda, OSP KSRG Ostróda i OSP Miłomłyn, a także pogotowie ratunkowe, policja oraz straż miejska zostały wezwane do pożaru w budynku wielorodzinnym przy ul. Garnizonowej w Ostródzie.

Ogień szybko rozprzestrzenił się na drewnianą konstrukcję budynku. W wyniku zatrucia dymem dwie osoby trafiły do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Akcja trwała do godziny 8:45.

Jak powiedział na konferencji prasowej Burmistrz Zbigniew Michalak z wstępnych ustaleń wynika, że prawdopodobnie przyczyną pożaru był gorący popiół, który został wyniesiony przez jednego z mieszkańców na korytarz. Od popiołu zapaliła się drewniana podłoga oraz pozostałe drewniane elementy konstrukcji budynku.

W pożarze zniszczeniu uległy 3 mieszkania.

O godzinie 14:00 został wezwany przez Burmistrza Miasta Ostródy sztab kryzysowy, który oceni straty spowodowane pożarem.

Jak powiedział Zbigniew Michalak na chwilę obecną nie jest prowadzona żadna zbiórka żywności czy ubrań dla osób poszkodowanych. Znajdują się one pod opieką dyrektora MOPS-u.

Foto: kpt. Grzegorz Różański (archiwum)

Post Author: Marzena Matuszka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *