KOLEJNI OCHOTNICY WOT WYPOWIEDZĄ W MORĄGU PRZYSIĘGĘ WOJSKOWĄ 19 LIPCA

Przyjęcie żołnierzy do Wojsk Obrony Terytorialnej w Batalionie Lekkiej Piechoty w Morągu odbyło się 4 lipca i zakończy się uroczystą Przysięga Wojskową 19 lipca.

Bramy koszar przekroczyło 38 ochotników, w tym 28 mężczyzn i 10 kobiet. Wśród ochotników znajduje się m.in. kierowca ciężarówki, instruktor fitness, przedstawiciel farmaceutyczny, mechanik oraz mistrz produkcji. Zanim jednak ruszą ‚w teren’ zapoznają się z regulaminem ogólnym, zostaną ubrani w mundur oraz wyposażeni w niezbędny sprzęt wojskowy. Poddani zostaną także wstępnemu sprawdzianowi sprawności fizycznej.

Szkolenie podstawowe 16-dniowe tzw. ‚szesnastka’ prowadzone jest w systemie ciągłym i przeznaczone jest dla osób, które nigdy wcześniej nie miałby do czynienia ze służbą wojskową. Kandydaci na żołnierzy będą szkolić się m.in. z wykorzystaniem karabinka MSBS GROT, który będzie towarzyszył im każdego dnia. Podczas szkolenia największy nacisk będzie ukierunkowany na naukę praktycznych umiejętności posługiwania się bronią, topografii, pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zachowania na polu walki.

Przysięga wojskowa, która będzie miała miejsce 19 lipca 2020 r. zapoczątkuje trzyletni cykl szkoleń: indywidualnych, specjalistycznych oraz zintegrowanych. 4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej im. kpt. Gracjana Fróga ps. ‚Szczerbiec’ powstała w 2017 r. Rejonem Brygady jest województwo Warmińsko-Mazurskie. Wojska Obrony Terytorialnej ściśle współpracują z Jednostkami Straży Pożarnej, Policja oraz Wojskami Operacyjnymi, aby skutecznie pomagać lokalnej społeczności oraz odpowiednio monitorować sytuację kryzysową w środowisku, w którym żyją, pracują, i służą na co dzień.

Post Author: Marzena Matuszka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *