Zamknij

KOLEJNE ŚWIETNE STARTY ZAWODNIKÓW MOTO KLUBU OSTRÓDA W PUCHARZE POLSKI

08:01, 07.08.2018 redaktor Aktualizacja: 10:27, 07.08.2018
Skomentuj

Z dużymi sukcesami, ale i z przygodami wystartowali zawodnicy Moto Klubu Ostróda w kolejnych zawodach zaliczanych do Pucharu Polski w Cross Country, które odbyły się w ostatni weekend w Lidzbarku Warmińskim.

W klasie Master Michał Leśniewski nie miał sobie równych w zawodach. Dwukrotnie wyprzedził wszystkich rywali i nie było wątpliwości, kto zgarnie zwycięstwo. Dzięki temu umocnił się na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski. Dotychczas ostródzianin zgromadził 320 punktów i traci do lidera Leszka Gałązki z Automobilklubu Polski 62 punkty. Jednocześnie ma 58 punktów przewagi nad trzecim w generalce Robertem Judyckim z TM DROGBUD CROSS ATV Piła.

W tej samej klasie rywalizował Andrzej Leśniewski, który zajął dobre 7-me miejsce, w poszczególnych wyścigach przyjeżdżając na 9-tym i właśnie 7-mym miejscu. W Walce o Puchar Polski jest 6-ty.

W klasie Senior 2 Paweł Pomarnacki był w pierwszy wyścigu 7-my. W drugim wyścigu ostródzki zawodnik musiał zmagać się nie tylko z rywalami, ale także z awarią przedniego zawieszenia, gdyż nie wytrzymały uszczelniacze. Ostatecznie bieg zakończył o dwie lokaty niżej, co dało mu 8 miejsce w zawodach. W klasyfikacji sezonu znajduje się obecnie na 10-tym miejscu ze 152 punktami.

W klasie Amator oprócz zawodników Moto Klubu rywalizowali także motocrossowcy z AMK Drwęcy i Enduro Grunwald. Zwyciężył Radosław Przybysz z AMK trzeci był jego klubowy kolega Kamil Skop. Tuż za podium uplasował się Mateusz Myślińki z Enduro Grunwald, siódmy był Wojciech Mianecki z Motoklubu Ostróda, a 9-ty Dariusz Jaworski z Grunwaldu. Nie najlepiej zakończyły się zawody dla reprezentującego Moto Klub Pawła Szałaty, który nie ukończył wyścigu z powodu upadku.

W klasie Junior barwy ostródzian reprezentował Adam Galon, który dwukrotnie zakończył wyścigi na 11-tym miejscu i taką też lokatę zajął w klasyfikacji zawodów. W przekroju całego sezonu plasuje się na razie na 14-tym miejscu.

Dobrze spisał się także Mateusz Leśniewski, który w II rundzie Cross Country KTMSKLEP.PL Enduro race zajął 2 miejsce i taką też lokatę zajmuje w klasyfikacji generalnej.

Nasi zawodnicy mają już swoich fanów. Po wyścig do ostródzian podszedł kibic z synem, prosząc o autografy zawodników z numerem #206 i #611. Za to dostał koszulkę z podpisem wszystkich startujących chłopaków z Moto Klubu.

Ostródzcy zawodnicy chwalą sobie organizację zawodów, która, jak sami mówią, była "pierwsza klasa". A jeśli macie ochotę obejrzeć więcej zdjęć z zawodów w Lidzbarku Warmińskim, zapraszamy na fanpage Motoklubu Ostróda.