Zamknij

KOLEJNE DOBRE WYSTĘPY ZAWODNIKÓW MOTO KLUBU OSTRÓDA W PUCHARZE POLSKI

15:22, 07.06.2018 redaktor Aktualizacja: 04:21, 08.06.2018
Skomentuj

3 czerwca w Mrągowie odbyła się V i VI runda Pucharu Polski w Cross Country. W zawodach, jak ostatnio nas do tego przyzwyczaili, dobrze zaprezentowali się zawodnicy Moto Klubu Ostróda. Tym razem nie obyło się jednak bez problemów.

Oto poszczególne wyniki naszych zawodników:

Klasa Junior 85 - Nie zawiódł Mateusz Leśniewski, który  w pierwszym wyścigu był trzeci, w drugim spadł o jedno oczko. W całych zawodach zajął 4-te miejsce, w przekroju całego sezonu jest wiceliderem tabeli i na pewno nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

Klasa Junior - Adam Galon bardziej walczył z kontuzją kolana niż z trasą i zajął 12-te miejsce w zawodach. W klasyfikacji generalnej jest 16-ty.

Klasa Senior 2 - Tu ostródzki klub reprezentował Paweł Pomarnacki, który po dwóch 14-stych miejscach ostatecznie ukończył zawody o dwie lokaty niżej. Na razie w przekroju całego sezonu jest 13-ty

Klasa Master - Kolejny świetny występ Michała Leśniewskiego, mimo kontuzji kostki. Podobnie jak Mateusz w klasie Junior 85, Michał uplasował się w całych zawodach tuż za podium z takim samym dorobkiem punktowym jak trzeci zawodnik. Także wyniki identyczne w poszczególnych wyścigach - trzecie i czwarte miejsce. W klasyfikacji generalnej Michał jest drugi, tracąc 74 punkty do lidera, Leszka Gałązki z Automobilklubu Polska.

Nieco gorzej poszło Andrzejowi Lesniewskiemu, który po 11-tym i 8-mym miejscu ostatecznie ukończył zawody tuż za pierwszą dziesiątką. Na chwilę obecną daje mu to 8-me miejsce w klasyfikacji generalnej.

Klasa Amator - Drugie miejsce Rafała Farasiewicza i szóste  Wojciecha Mianeckiego w pierwszym wyścigu były dobrym prognostykiem. O ile ten pierwszy kapitalnie spisał się w drugim wyścigu, wygrywając go, to pech dopadł Wojciecha Mianeckiego, któremu zeszło powietrze z opony i ostatecznie na piątym okrążeniu musiał zakończyć zawody.  W całych zawodach - miejsce na drugim stopniu podium dla Rafała i 17-lokata dla Wojtka.

Klasa Quad 2K Junior - Bartosz Śliwiński nie kończy pierwszego wyścigu z powodu poważnej usterki quada.  i poważnej usterki quada. Mi to nie poddał się i ukończył drugi wyścig na piątym miejscu. Jako, ze wystartowało pięciu zawodników, takie też miejsce zajmuje w całych zawodach.

W klasyfikacji klubowej Moto Klub Ostróda znajduje się 4-tym, czwartym miejscu, na 45 sklasyfikowanych klubów!

A już za trochę ponad tydzień dwóch zawodników Moto Klubu Ostróda wybiera się do Wałbrzycha na Puchar Polski w Enduro. Liczymy na kolejne sukcesy!