KOLARSKIE MISTRZOSTWA POLSKI – DZIŚ WOKÓŁ OSTRÓDY ŚCIGALI SIĘ JUNIORZY I JUNIORKI

Dziś w sobotę 23 czerwca mieliśmy przedsmak jutrzejszych emocji. Na trasie wokół Ostródy ścigali się juniorzy i juniorki, walcząc o tytuł Mistrza Polski w Kolarstwie Szosowym.

Jako pierwsze o godzinie 13:30 z ulicy pionierskiej wystartowały dziewczyny.

Najlepsza okazała się Marta Jaskulska z KK BCM NOWATEX ZIEMIA DARŁOWSKA, która po samotnym finiszu wyprzedziła o 46 sekund Wiktorię Kierat z tego samego klubu i Paulinę Pastuszek TKK „PACIFIC” NESTLE FITNESS CYCLING TEAM o 51 sekund. Kolejne 3 zawodniczki straciły do zwyciężczyni już ponad 3 minuty, a następne ponad 5 minut.

Warto dodać, że to już drugi tytuł pochodzącej z naszego regionu Marty Jaskulskiej, która tryumfowała także we wczorajszej czasówce.

O godzinie 16:00 na trasę wyruszyli przyszli następcy Michała Kwiatkowskiego i Rafała Majki. Mimo, że podczas wyścigu zawodnicy próbowali odskoków, do mety dojechał cały peleton.

Mistrzem Polski Juniorów został Łukasz Michalski z UKS MOTO AGBUD STELWELD JELCZ LASKOWICE, który na finiszu ograł rywali. Na  kolejnych stopniach podium stanęli: Paweł Kasprzyk z UKS COPERNICUS – SMS TORUŃ i Marcel Modliński z GKS CARTUSIA.

Na podium najlepszym gratulowali i nagrody wręczali m.in. przedstawiciele ostródzkiego samorządu: Starosta Andrzej Wiczkowski, Burmistrz Czesław Najmowicz i Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas.

A jutro zapraszamy na wyścigi elity kobiet i mężczyzn, z najlepszymi polskimi zawodniczkami i zawodnikami w peletonie.

Zdjęcia: Marzena Matuszka, Łukasz Matuszka

 

 

Post Author: redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *