KIEROWAŁ LAWETĄ I JEDNOCZEŚNIE PIŁ ALKOHOL

Dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu policjanci z ostródzkiej jednostki policji wykluczyli z ruchu drogowego pijanego 35-latka. Mieszkaniec powiatu kartuskiego miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. 

W minioną środę 5 czerwca przed godziną 14:00 oficer dyżurny ostródzkiej jednostki  otrzymał informację, z treści której wynikało, że po drodze krajowej nr 7 na wysokości Ostródy porusza się pojazd ciężarowy z lawetą, którego kierowca najprawdopodobniej jest pijany. Z otrzymanej informacji wynikało również, że kierujący w czasie jazdy miał spożywać alkohol. Na miejsce od razu skierowany został patrol, który zatrzymał nietrzeźwego kierującego.

Podczas badania stanu trzeźwości okazało się, że kierowca miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Pojazd został przekazany jego właścicielowi a kierowca trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj usłyszał zarzuty w tej sprawie. 35-latek przyznał się do zarzucanych czynów. Okazało się, że kilka lat wcześniej również karany był za jazdę pod wpływem alkoholu.

Nieodpowiedzialny kierowca ze swojego postępowania będzie się teraz tłumaczył przed sądem będzie

Za jazdę pod wpływem alkoholu mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz kierowania samochodami na okres nie krótszy niż 3 lata i dodatkowo świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5.000 zł.

KPP Ostróda

Post Author: redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *