KASK, LAMPY, ŚMIECI SAMOCHODOWE I DOMOWE WYRZUCONE W LESIE

Motocyklowy kask, samochodowe lampy i plastiki – m.in. takie odpady wyrzucił do lasu mieszkaniec gminy Bartoszyce. Nie uszło mu to jednak na sucho.

Kilka dni temu pani leśniczy z Leśnictwa Borki w Nadleśnictwie Górowo Iławeckie znalazła w lesie stertę śmieci. – Śmieci zostały zapakowane w big bagi i wywiezione do lasu były nimi części rozbiórkach samochodów oraz artykuły domowe – opowiada Piotr Koć, Komendant Straży Leśnej Nadleśnictwa Górowo Iławeckie.

Strażnicy leśni za punkt honoru postawili sobie ustalenie tożsamości leśnego śmieciarza. Dosłownie zakasali rękawy i drobiazgowo przejrzeli to co zamiast na wysypisku śmieci wylądowało w lesie. Ta żmudna praca nie poszła na marne, bo w jednym z worków znaleźli dokumenty, które doprowadziły ich do sprawcy. Okazał się nim mieszkaniec pobliskiej wsi. – Podejrzany początkowo nie przyznał się do winy więc przedstawiono mu kilka dowodów stwierdzających, że śmieci należą do niego – opowiadają górowscy strażnicy. Śmieciarz przyznał się w końcu do winy. Został ukarany najwyższym przewidzianym przez polskie prawo mandatem za tego typu wykroczenie – 500 zł.

Adam Pietrzak, RDLP Olsztyn, foto: Piotr Koć, Nadleśnictwo Górowo Iławeckie

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *