JEST PRZEŁAMANIE! SOKÓŁ W KOŃCU ZWYCIĘŻA! ROLLERCOASTER W II POŁOWIE W SIEDLCACH

W końcu po raz pierwszy tej wiosny piłkarze Sokoła zgarnęli pełną pulę 3 punktów w drugoligowym spotkaniu. W zaległym spotkaniu pokonali na wyjeździe Pogoń Siedlce 2:3, strzelając zwycięską bramkę w samej końcówce meczu. Mecze rozegrany został przy słonecznej pogodzie i można powiedzieć, że słońce uśmiechnęło się w końcu do ostródzian.

Do przerwy wynik był bezbramkowy – żadnej z drużyn nie udało się pokonać bramkarza rywali.  Po przerwie za to rozwiązał się worek z golami, a sytuacja przypominała rollercoaster.

Jako pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze. W 64 minucie bramkę zdobył Piotr Pierzchała. Piłkarze Sokoła nie zamierzali jednak się poddawać.

W 71 minucie trener Piotr Jacek dokonał potrójnej zmiany – boisko opuścili Kalinowski, Wolny i Brzuzy, a na murawie pojawili się Mozler, Czajkowski i Zimmer. Nie minęły 3 minuty, a ostródzianie doprowadzili do wyrównania. Po zamieszaniu w polu karnym piłka wpadła do siatki zespołu z Siedlec.

Kilka minut później było już 2:1 dla ostródzian. W 77 minucie w doskonałej sytuacji znalazł się Sebastian Rugowski, który będąc w sytuacji sam na sam z bramkarzem Pogoni nie pomylił się i piłka zatrzepotała w siatce, dając upragnione prowadzenia trójkolorowym.

Już 3 minuty później znów mieliśmy remis. Gospodarze wyrównali w 80 minucie strzałem z rzutu karnego. Bramkę zdobył Brodziński. To jednak nie był koniec emocji.
Minutę przed końcem regulaminowego czasu gry Tomasz Gajda precyzyjnie uderzył piłkę z około 17 metrów, a ta tuż przy słupku wpadła do bramki Pogoni. Sędzia przedłużył spotkanie o 5 minut, jednak wynik nie uległ już zmianie.
W końcu ostródzianie zdobyli komplet punktów, tym bardziej to cenne, ze w meczu wyjazdowym niemalże z sąsiadem w tabeli. Czy oznacza to powrót na zwycięską ścieżkę ostródzian? Okaże się wkrótce.
Poniżej możecie obejrzeć radość piłkarzy Sokoła z pierwszej wygranej w 2021 roku w II lidze.

 

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *