JECHAŁ PIJANY I POPEŁNIAŁ WYKROCZENIA W GRABINIE NA OCZACH POLICJANTÓW

Policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę forda, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym i wyprzedził inny pojazd na linii podwójnej ciągłej. To wszystko na oczach patrolu ostródzkiej drogówki, którego, jak się później okazało, kierowca nawet nie zauważył. Był pijany. Miał ponad promil alkoholu w organizmie.

W niedziele 9 sierpnia wieczorem policjanci ostródzkiej drogówki prowadzili kontrolę prędkości w Grabinie. W pewnym momencie zauważyli forda, którego kierujący po minięciu radiowozu znacznie przyspieszył a następnie wyprzedził inny pojazd na linii podwójnej ciągłej. Prędkość z jaką się poruszał wynosiła ponad 80 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. W związku z popełnionymi przez kierowcę, rażącymi wykroczeniami, policjanci pojechali za nim i zatrzymali go do kontroli.

Za kierownicą forda siedział 22- latek. Jak okazało się, mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Ponadto, badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad promil tej substancji. Mężczyzna był tak skupiony na prowadzeniu auta, że nawet nie zauważył stojącego przy drodze radiowozu.

Za popełnione wykroczenia 22- latek został ukarany mandatami karnymi. Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem. Za jego popełnienie mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Post Author: Marzena Matuszka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *