ISKRA SMYKÓWKO ZAGRAŁA ZE STOMILEM PODCZAS OBCHODÓW 50-LECIA KLUBU

Z okazji 50 – lecia działalności GKS Iskra Smykówko piłkarze miejscowej drużyny rozegrali mecz towarzyski z pierwszoligowym Stomilem Olsztyn. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:13 dla „Dumy Warmii”, jednak nie wynik był najważniejszy.

Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem publiczności. Oprócz zmagań piłkarskich nie zabrakło podziękowań, odznaczeń i wyróżnień.

W 1969 roku w Smykówku powstał piłkarski klub, który po jakimś czasie przyjął nazwę Iskra. W środę występujący w B klasie zespół świętował 50. rocznicę działalności. Na jubileusz klubu Iskra w Smykówku zagrała z I-ligowym Stomilem Olsztyn, który na spotkanie wstawił się w najsilniejszym zestawieniu.

Spotkanie poprzedziła krótka część oficjalna podczas, której zaproszeni goście składali na ręce prezesa GKS Iskra Smykówko Stanisława Kaliszewskiego gratulacje i podziękowania. Ponadto prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej Marek Łukiewski wręczył Brązowy Medal PZPN za zasługi dla sportu Stanisławowi Kaliszewskiemu. Wyróżnieni zostali również Wojciech Wojtkiewicz i Rafał Kaliszewski, którzy otrzymali Brązowe Odznaki PZPN.

Źródło: Gmina Ostróda

Post Author: redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *