INTERPELACJA RADNEGO K. KRZYŻANIAKA W SPRAWIE WYCIĄGU NART WODNYCH I ODPOWIEDŹ MIASTA

Radny Miasta Ostródy Krzysztof Krzyżaniak 28 lipca wystąpił z interpelacją do burmistrza Zbigniewa Michalaka w sprawie nieczynnego wyciągu nart wodnych. 

Pod koniec zeszłego sezonu wyciąg nart wodnych uległ awarii. Z czasem okazało się, że również pomost przy wyciągu również wymaga naprawy. Całość wymaga na tyle kosztownej naprawy, że zrezygnowano z niej w tym sezonie. Na taką decyzję zapewne miała także wpływ sytuacja epidemiczna.

Krzysztof Krzyżaniak podaje w interpelacji sposób na zdobycie pieniędzy na naprawę i tak komentuje interpelację:

Myślę że w interpelacji zawarłem wszystkie najważniejsze atuty aby jak najszybciej naprawić wyciąg. Jako samorząd nie możemy pozwolić aby jedna z najważniejszych atrakcji turystycznych na którą wydano wraz z dofinansowaniem ponad 6 mln niszczała. Musimy pamiętać, że nie używany i nie naprawiany wyciąg będzie ulegał degradacji i wtedy naprawa może nas wynieść dużo więcej. Przykry to widok, gdy pomost nart wodnych oraz przy plaży miejskiej są zamknięte i niezdatne do użytku. Obydwa te miejsca powinny tętnić życiem…

31 lipca została zamieszczona odpowiedź z Urzędu Miejskiego na interpelację z informacją, że 30 lipca Gmina Miejska wystąpiła z wnioskiem do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych o uzyskanie 2 934 671,00 zł. Jednak nie zostało dokładnie podane na co uzyskane środki zostaną przeznaczone. Poniżej treść interpelacji i odpowiedź Urzędu Miejskiego w Ostródzie.

 

 

 

 

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *