HOTELARSTWO, TURYSTYKA – NA TYM PUNKCIE ZŁAPIESZ BZIKA!

20 marca po raz trzeci w ZSZ im. S. Petőfi odbył się konkurs, wśród klas o profilu turystycznym, pod hasłem „Turystyczne potyczki”.

Każda klasa wytypowała czterech reprezentantów. Uczniowie zmierzyli w jedenastu różnorodnych konkurencjach m. in.  test, krzyżówka, znajomością miejsc w Polsce i na świecie, zwroty grzecznościowe w językach obcych.

Wszystkie drużyny musiały wykazać się wiedzą np. o zwyczajach bożonarodzeniowych w Polsce, a także stworzyć hasło promujące turystykę. Poszczególne  etapy wymagały od zawodników dużej wiedzy i umiejętności z zakresu organizacji turystyki i geografii turystycznej.

Po zaciętej walce pierwsze miejsce, z sumą 98 punktów, zajęła klasa II TOŻ, na drugiej pozycji uplasowała się klasa I THO z 93 punktami, zaś najbardziej doświadczeni turyści z klasy III ATO z wynikiem 91 punktów zajęli trzecie miejsce, dając tym samym szansę wykazania się swoim młodszym kolegom i koleżankom.

Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody, których fundatorami byli: Ostródzkie Stowarzyszenie Edukacyjne „Szansa”, Rada Rodziców oraz Starostwo Powiatowe w Ostródzie.

Turystyczne potyczki przygotowały- Katarzyna Fąk, Małgorzata Księżopolska i Monika Bunalska. Uczestnikom i organizatorom konkursu gorąco gratulujemy i zapraszamy za rok na kolejną edycję!

Tekst i foto: K. Fąk, M. Księżopolska, M. Bunalska

Post Author: redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *